Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisinden Bitcoin ETF Hamlesi!

Dünya genelinde en büyük varlık yönetimi firması olan Blackrock, geçtiğimiz yıl spot Bitcoin özel güven fonunu hizmete sokmasının ardından, Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başvurusu yapma eğiliminde olduğu Reuters tarafından Perşembe günü bildirildi.

Bitcoin ETF’nin hayata geçirilmesi durumunda, bu hamle, kripto para birimlerinin ana akım piyasalara entegrasyonu bağlamında dev bir adım olacak. Blackrock’ın bu girişimi, ABD düzenleyicilerinin kripto para işletmelerine karşı daha sıkı önlemler almaya başladığı bir dönemde gerçekleşti. 2022’nin üçüncü çeyreğinde, varlık yönetimi devi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından hukuki bir çıkmaza sokulan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ile bir iş birliği oluşturdu. En son adımda, Blackrock, Bitcoin ETF planları çerçevesinde bu anlaşmayı genişletiyor.

BlackRock Bitcoin ETF’nin Finans Piyasalarına Etkisi

Blackrock, tüm sektörlerde ve küresel çapta geniş bir etkiye sahip olduğu için, herhangi bir diğer varlık yöneticisinden daha öne çıkıyor. Bu durum, çeşitli hükümetlerden küresel ölçekte destek gerektiren kripto para benimseme hareketini bir üst seviyeye çıkarma noktasında, BlackRock Bitcoin ETF girişimini önemli bir konuma getiriyor. Dolayısıyla, ETF planının kripto para piyasasının büyümesi için stratejik olarak iyi bir yolu olması bekleniyor.

Raporda, Blackrock ETF’nin, Coinbase Custody hizmetini ve borsanın spot piyasa verilerini kullanacağı belirtildi:

“Blackrock, ETF için Coinbase Custody hizmetini kullanacak, bu hizmet dijital varlıklar için çevrimdışı bir saklama çözümü sağlar ve kripto para birimi borsasının spot piyasa verilerini fiyatlandırma için kullanacak.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD'nin En Büyü Finans Şirketlerinden Biri Altın Yerine Daha Fazla Bitcoin Alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu