Dogecoin (DOGE) Artık İsviçre Bankası Credit Suisse’den Daha Değerli

Bitcoin’in parodisi olan Dogecoin, İsviçre bankacılık devi Credit Suisse’i piyasa değeri açısından geride bıraktı.

Dogecoin‘in değeri şu anda 9.3 milyar dolar, Credit Suisse’in piyasa değeri ise 7,3 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Bu gelişme, Credit Suisse’in finansal raporlama kontrollerindeki “önemli zayıflıkları” ve yıllık raporunda müşteri çıkışlarını açıklamasının hemen ardından alevlendi. Credit Suisse’in en büyük destekçisi Suudi Ulusal Bankası düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle daha fazla yardım sağlayamazken, bankanın hisse fiyatı %25’lik bir düşüşle yeni bir rekor düşük seviyeye ulaştı.

Bu haftanın başlarında Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate Bank’ın çöküşü, daha geniş pazarlara yayılan bir finansal bulaşma korkusunu çoktan alevlendirmişti. Credit Suisse’in mevcut çıkmazı, bu endişeleri yalnızca artırıyor.

Önde gelen hedge fon yöneticisi Kyle Bass, Credit Suisse’in sıkıntı içinde daha iyi sermayeli bir bankaya satış yapması veya iflasla karşı karşıya kalması için üç haftadan az bir süre kaldığını tweetledi. Bu erime, şüphesiz ülkenin mali sistemini denetleyen İsviçre Ulusal Bankası’nı tetikte tutacak.

Finans muhabiri Holger Zschaepitz’in bildirdiği gibi, Credit Suisse’in düşüşü serbest düşüşten başka bir şey değildi, temerrüt olasılığı şu anda şaşırtıcı bir şekilde %47’de. Kredi marjları da artıyor, bu da yatırımcıların bankanın geleceği konusunda giderek daha gergin hale geldiğini gösteriyor. İsviçre bankacılık devi patlamanın eşiğindeyken, finans dünyası bir başka krizin eşiğine gelmiş gibi görünüyor. ABD Hazine Bakanlığı’nın Credit Suisse’deki durumu yakından takip ettiğini belirtmekte fayda var. Büyük bir hükümetin de İsviçre hükümetini devam eden krize yanıt olarak harekete geçmeye çağırdığı iddia ediliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin (DOGE) Fiyatı Düşerken Balinalar Harekete Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu