Dogecoin Fiyat Tahmini: DOGE Yükseliş Trendine Mi Geçiyor?

Önde gelen meme paralardan Dogecoin, Shiba Inu (SHIB) gibi diğer popüler kripto paralarla paralel hareket ediyor. SHIB, son 24 saatte yaklaşık %10 değer kazanarak $0.00000988 seviyesinden işlem görüyor.

Önde gelen meme parası DOGE, son 24 saatte yükselerek $0.0755’e ulaştı. Bu süre zarfında $365 milyon ticaret hacmi ve $10.6 milyar piyasa değeri elde etti. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto paralar, son birkaç haftadır düşük volatiliteye rağmen net bir yükseliş potansiyeli sergiliyor. BTC, düşen bir kama paterni beklenirken %2.3 artarak $29,895’e ulaştı.

Dogecoin fiyatının yükseliş trendini onaylama eşiğinde olduğunu söylemek mümkün. Özellikle 50 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA) ve 100 günlük EMA’da $0.072’de oluşan destek noktası sayesinde, fiyatın $0.085 seviyesindeki direnci aşması ve $0.1’e doğru ilerlemesi bekleniyor.

DOGE/USD
DOGE/USD

Dogecoin’in bu olumlu yolu sürdürebilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bunlar arasında, Hareketli Ortalama Yakınsama Uzaklaşma (MACD) göstergesinden al sinyali alma potansiyeli de bulunuyor.

Şu anki teknik görünüm ayıya meyilli gözükse de, MACD’nin mavi çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin üzerine çıkması, toparlanmaya olan inancı artırabilir.

Money Flow Index (MFI) aşırı satımdan dönüyorken, Dogecoin’de long pozisyonlar daha cazip hale geliyor. Bu gösterge, DOGE piyasalarındaki giriş ve çıkış hacmini karşılaştırır.

Eğer Dogecoin’in teknik tablosu bu olumlu görünümü korursa, $0.085’e toparlanma bir “zaman” meselesi haline gelir. Bu boğa hareketini desteklemesi muhtemel bir haber ise Binance’in, DOGE/USDT haftalık opsiyonlarına eklediği duyurusuyla geldi.

Binance’in bu destekle, Dogecoin’e olan talebin artması ve $0.1 seviyesine ulaşma sürecinin hızlanması bekleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Shiba Inu (SHIB) Yeni Rekora Ulaşırken Artık Nissan ve LG'den Daha Değerli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu