Bitcoin Destekçisi Mike Novogratz, Kurumsal Yatırımcıların Kripto Piyasasına İlgisini Değerlendirdi

Galaxy Digital Holdings Ltd. lideri Mike Novogratz, son zamanlarda dijital varlık sektöründe yaşanan hareketlilikten sonra kripto para piyasasına geri dönen geleneksel yatırımcıların hareketlerini olumlu bulduğunu ifade etti.

Firmanın Salı günkü ikinci çeyrek kazanç toplantısında, Novogratz, kripto sektörüne yeniden canlanan kurumsal ilgiyi ön plana çıkararak, bu ilginin sadece belirli finansal araçlarla sınırlı kalmadığını, piyasanın daha geniş yelpazesine yayıldığını dile getirdi.

Piyasa değeri 84 milyar dolar olan Tether hakkında konuşurken, Novogratz, genel piyasa algısına meydan okuyarak Tether’den büyük ölçekli bir çekilme riskinin düşük olduğuna inandığını söyledi.

Tether’in mali yükümlülüklerini yerine getirme konusundaki güvenini vurgularken, Novogratz, stablecoin’in daha opak uluslararası işlemleri nedeniyle bazı “yan dalgalanmalar” yaşanabileceğini belirtti.

Ayrıca, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, yakın tarihli bir Bloomberg röportajında Bitcoin’in kripto sektöründeki öncü pozisyonunu ele alarak, Larry Fink’in “Turuncu Aydınlanma” anından bahsetti. Bitcoin konusunda eskiden şüpheci olan Fink, şimdi Bitcoin’in güvenilir bir küresel para birimi olabileceğini savunuyor. Fink’in önderliğindeki BlackRock, sektör için büyük bir değişim anlamına gelen Bitcoin ETF sunmak için başvuruda bulundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD Hükümetinin Kapatılması Bitcoin ETF Onay Sürecini Tehdit Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu