Dogecoin Kurucusuna Göre Kripto Sektörü Hak Ettiğini Buluyor

2013 yılında Jackson Palmer ile birlikte Dogecoin meme kripto para birimini kuran ve o zamandan beri projeden ayrılan BT mühendisi Billy Markus, kripto para birimi sektörünün neden “dolandırıcılıklarla dolu” olduğu konusundaki görüşlerini paylaşmak için tweet attı.

Twitter’da “Shibetoshi Nakamoto” olarak bilinen Markus, Dogecoin geliştirici ekibinden ayrılmasına rağmen aktif ve düzenli olarak attığı tweetlerle, DOGE ve genel olarak kripto dünyası hakkında yorumda bulunuyor.

Kripto alanı “hak ettiğini buluyor”

Markus, kripto alanında dolandırıcılığın sıklıkla ortaya çıkmasının nedeninin, topluluğun alanı kontrol edememesi ve dolandırıcılardan temizleyememesi olduğunu iddia ediyor.

Dogecoin geliştiricisine göre, dolandırıcılara gidip dolandırıcıları avlamak yerine, kripto alanı “dolandırıcılara olanak tanıyor ve dolandırıcıları savunuyor”.

Bence kriptonun bu kadar dolandırıcılık ve çöplükle dolu olmasının nedeni, kendi kendini denetleme konusunda korkunç bir iş çıkarmasıdır. Alan, dolandırıcılara kızmak yerine, dolandırıcılara olanak tanıyor ve ne kadar açık olursa olsun dolandırıcıları kronik kötü davranışlarla savunuyor. Hak ettiğini buluyor.

Billy Markus
https://twitter.com/BillyM2k/status/1532765129141473280?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1532765129141473280%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fdoge-creator-on-scams-crypto-space-gets-what-it-deserves

Jackson Palmer: Kripto, dolandırıcılık için “parazit” bir teknolojidir

Daha önce, DOGE’nin diğer kurucu ortağı Jackson Palmer, Sydney Morning Herald’a verdiği bir röportajda, kripto sektörünün sürekli olarak büyük miktarda dolandırıcılığa olanak tanıyan ve her türlü dolandırıcılığı gündeme getiren “parazitik” bir teknoloji olduğunu belirtti.

Palmer, kolay kazançlar vaat etmeye devam ettiği ve ünlülerin onayları nedeniyle bir sürü insanın kriptoya ilgi duyduğunu söyledi. Ünlüler tarafından tanıtılan ancak beş yıl önce gülünç görünen NFT’lerden bahsetti.

Jackson ayrıca son zamanlarda büyük Dogecoin hayranı milyarder Elon Musk’a saldırdı ve ona “dolandırıcı” dedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BitMEX, AC Milan ile Çok Yıllı Ortaklığa İmza Attı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu