Ethereum Merge İçin Son Birkaç Gün, İşte Bilmeniz Gerekenler

Ethereum 2.0 devam ederken, Ethereum [ETH] blok zinciri için bir Proof-of-Stake ağına geçiş gerçek olmak üzere. Kullanıcılar ve geliştiriciler, bu yükseltmenin ağa sağlayacağı gelişmeler konusunda heyecanlı. Ropsten’de 8 Haziran’da planlanan Merge ile balinalar, birleşmeyi takip edebilecek bir fiyat artışına hazırlanıyor gibi görünüyor.

Glassnode verilerine göre, 32+ Ethereum’a sahip adres sayısı 13 ayın en yüksek seviyesi olan 111.292’ye ulaştı. 3 Haziran’da önceki 13 ayın en yüksek seviyesi 111.285 idi. Bu, Ropsten birleşmesinin günü yaklaştıkça, daha fazla insanın bu altcoini biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor.

Basında, aynı kaynaktan gelen veriler, 1+ Ethereum tutan adreslerin sayısının 31 Mayıs’tan bu yana istikrarlı bir artış gösterdiğini de sergiliyor. Yazma sırasında, rakam 1.485.908 adresti. Bu, büyük ve küçük balinaların Merge öncesinde ETH’yi biriktirmeye devam ettiği anlamına gelir.

Fiyat Hala 2000 Dolar Altında

Birkaç hafta önce, Bitcoin [BTC] değeri düştüğünde ve en büyük kripto para birimi 30 bin dolarlık stratejik değerini koruyamadığında, Ethereum bu durumdan etkilenerek 2000 doların altına gerilemişti. ETH son 24 saatte yalnızca %1,29’lik bir artışla, basın zamanında 1.794 dolardan işlem görüyor.

Yazma sırasında fiyat kırmızı bir mum çubuğuyla birlikte, Ethereum için RSI ve MFI 50 nötr bölgenin altında kaldı. Aşırı satım pozisyonuna giren RSI, basın zamanında aşağı doğru bir eğri üzerindeydi ve 38.16’da sabitlendi.

Benzer şekilde, MFI da yazım anında 36.91’de kaldı. Her iki göstergenin de, kripto piyasasını sarsan kan banyosunun başlamasının ardından 6 Nisan’dan bu yana 50 nötr işaretinin altında olduğunu belirtebiliriz.

Ethereum Merge İçin Son Birkaç Gün, İşte Bilmeniz Gerekenler 2
Kaynak: TradingView

Son 24 yılda fiyattaki %1’lik küçük bir artışla, aynı zaman diliminde işlem hacmi %43,74 düştü. Bu, incelenen süre içinde artan dağıtıma işaret ediyor ve fiyat daha da aşağı düşebilir. 

Basın zamanında, Ethereum piyasa değeri 217,36 milyar dolardı. Bu, yılın başında kaydedilen 438,13 milyar dolardan %50’lik bir düşüşü temsil ediyor. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Shanghai Yükseltmesi: Geliştiriciler Sepolia Yükseltmesi Öncesinde Önemli Ayrıntıları Açıkladı

Zincir Üzerinde Analiz

Yaklaşan Merge görüşmeleri yükseldikçe zincirden daha fazla verinin gözden geçirilmesi, Ethereum’un sosyal cephede daha fazla ses ürettiğini ortaya çıkardı. Santiment verilerine göre – Sosyal Dominance ve Sosyal Hacim – yüksek rakamlar kaydediyor. Basın zamanında, Sosyal Dominance %9,23 seviyesindeydi. Öte yandan, Sosyal Hacim 232’de olarak ölçüldü.

Ethereum Merge İçin Son Birkaç Gün, İşte Bilmeniz Gerekenler 3
Kaynak: Santiment

Benzer şekilde, yazının yazıldığı sırada 51’de duran kripto para için Development Activity endeksi 31 Mayıs’tan bu yana istikrarlı bir yükselişte.

Ethereum Merge İçin Son Birkaç Gün, İşte Bilmeniz Gerekenler 4
Kaynak: Santiment

Buna ek olarak, Merge yaklaştıkça, ağdaki en iyi 10 adres tarafından tutulan toplam Ethereum’ların yüzdesi de istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Basın zamanında, bu, Ethereum’un toplam dolaşımdaki arzının %24’üne işaret ediyor.

Ethereum Merge İçin Son Birkaç Gün, İşte Bilmeniz Gerekenler 5
Kaynak: Santiment

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu