Ethereum (ETH) Son Üç Yılın En Büyük Günlük Tasfiyesini Gördü

Ethereum (ETH), kripto pazarında daha geniş bir toparlanmayı izledi ve duyarlılık arttıkça son 24 saat içinde %5’in üzerinde değer kazandı.

Coinmarketcap.com verilerine göre ETH en son 1.892 dolardan işlem görüyordu. Ancak en son sıçrama, ETH üzerinde short pozisyona sahip çok sayıda yatırımcıyı zarara uğrattı.

Coinglass’tan gelen veriler, son dört saat içinde 682 milyon dolarlık short pozisyonun tasfiye edildiğini ve bunların çoğunluğunun kripto borsası Bitfinex’te gerçekleştiğini gösteriyor.

Ethereum’da %100 açık oranı olan borsa, son dört saat içinde tamamı short pozisyon olan yaklaşık 670 milyon dolarlık tasfiye gördü.

Ethereum, üç yıl içinde en büyük tek günlük short pozisyon tasfiyesini gördü

CryptoQuant’tan alınan verilere göre, Bitfinex’teki tasfiyelerle birlikte Ethereum, üç yıl içinde en büyük bir günlük tasfiye miktarını gördü. Son 24 saatteki toplam tasfiyeler, bunların %99,5’i açık olmak üzere yaklaşık 698 milyon dolardı.

Ethereum (ETH) Son Üç Yılın En Büyük Günlük Tasfiyesini Gördü 2

Yüksek miktarda short pozisyon, çok sayıda piyasa duyarlılığının ikinci en büyük kripto para birimine yönelik olduğunu gösteriyor.

Ethereum ayrıca, Temmuz 2021’den bu yana en zayıf olan 1700$’lık kilit bir seviyede işlem görüyordu. Bunun altındaki bir ihlal, ETH’de daha fazla kaybı tetikleyebilirdi.

Ethereum’un son fiyat hareketinin büyük bir kısmı, yaklaşmakta olan proof-of-stake’e geçiş beklentisiyle belirlendi.

Büyük Merge testi bu hafta geliyor

Ethereum yükselirken, bu haftaki önemli bir PoS testi öncesinde bu kazanımları konsolide edebilir. Blok zincirinin en önemli test ağlarından biri olan Ropsten Testnet, bu hafta bir PoS modeli dağıtmaya hazırlanıyor.

Geliştirici Tim Beiko’ya göre, blok zincirinin Merge’e bir tarih belirlemeden önce temizlemesi gereken iki test ağı daha var.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Merge güncellemesinin Ağustos ayında gerçekleşebileceğini söylerken, Beiko’nun yorumları potansiyel bir gecikmeye işaret edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyarder Carl Icahn Ethereum'a Övgüler Yağdırdı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu