Haziran Ayının Potansiyelli DeFi Projeleri

DeFi, finansal hizmetleri blok zinciri teknolojisi aracılığıyla eşler arası ödemelere dayandıran bir sistemdir. Komisyoncuları, bankaları ve geleneksel finansal aracıları yok ederek çok daha hızlı ve düşük maliyetli bankacılığa izin verir. DeFi kullanıcıları, geleneksel bankalarda bulunanlardan çok daha yüksek getiri elde etme fırsatına sahip olabilirler. DeFi platformlarını kullananlar dünyanın her yerine gizli bir şekilde para gönderebilir, dünyanın her yerinden kripto cüzdanlarını kullanarak fonlarına kolaylıkla ulaşabilir. Bu içerikte Haziran ayının potansiyelli DeFi projeleri listesini konuşacağız.

0x (ZRX)

Haziran Ayının Potansiyelli DeFi Projeleri 2
0x (ZRX)

0x, Ethereum ağındaki DEX’ler için açık bir protokoldür. Tokenizasyonun önemini bilen, her gün daha fazla kriptonun piyasaya sürüldüğününün ve şirketlerin blok zinciri teknolojisini kullanmaya başladığının farkında olan 0x, tüm tokenların birbirleri ile değiştirilebilmesini sağlayacak ve bunu kolaylaştıracak bir platform inşa etmeyi amaçlıyor. 0x platformunda kullanıcılar akıllı sözleşmeleri kullanarak DEX’ler aracılığıyla token swap işlemleri yapabiliyor. ZRX token şu anda $0,433’dan işlem görüyor. ZRX son bir haftada %10,6 değer kazandı.

Ankr (ANKR)

Haziran Ayının Potansiyelli DeFi Projeleri 3
Ankr (ANKR)

Meta Apes, oynaması ücretsiz, mobil öncelikli tasarlanan ve kazanmaya dayalı bir MMO strateji oyunudur. BNB Application Sidechain’de yayınlanan ilk oyun olan Meta Apes, Ankr tarafından geliştirilen SDK ile kodlandı. Ankr’nin bu yazılım geliştirme kiti, Web2 oyunlarının nispeten hızlı ve sorunsuz bir şekilde Web3’e taşınmasını sağlıyor. Bu oyunun BNB Application Sidechain‘de nasıl performans gösterdiğini görmek, başka oyun projelerinin Ankr SDK kullanarak Web2’den Web3’e taşınmasını sağlayacaktır.

ANKR token son 7 günde %11,4 değer kazanmıştır ve $0,0409 fiyatındadır.

JUST (JST)

Haziran Ayının Potansiyelli DeFi Projeleri 4
JUST (JST)

JUST, Tron blok zincirindeki yeni nesil DeFi platformudur. İsmini Tron blok zincirinin kurucusu Justin Sun’dan alan platform, kendini Tron tabanlı DeFi protokolleri geliştirmeye adamıştır. JUST kullanıcıları hepsi bir arada finansal çözümlere ulaşabilir. Bu platformda USDJ stablecoin ödünç verilebilir, JustLend ile kredi platformu kullanılabilir, Tron ağındaki tokenlar takas edilebilir. Tron ekosistemi gelişmektedir ve yeni dApp’ler herkese daha fazla kâr etme fırsatı tanımaktadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Küresel Kripto Regülasyonları Bitcoin Piyasasını Uzun Vadede Nasıl Etkiler? Hangi Ülkelerde Kripto Resmi Olarak Kullanılıyor?

JustLend, Tron’daki ilk resmi borç verme platformudur. Kullanıcılar JustLend ile borç verebilir, borç alabilir, varlık yatırabilir ve faiz kazanabilir. Just’ın blok zincirlerini birbirine bağlayan bir köprüsü de vardır. JST token geçtiğimiz hafta %8,5 yükselmiştir ve $0,0444 fiyatından işlem görmektedir.

SXP (SXP)

Haziran Ayının Potansiyelli DeFi Projeleri 5
SXP (SXP)

SXP, Binance Labs tarafından geliştirilen bir projedir. Diğer ismi Solar olan SXP, topluluk odaklı bir blok zinciri projesi olarak kullanıcıları birer seçmen, delege veya metaverse katılımcısı yapmıştır. Decentraland ağı, Minecraft’ı klonlayarak SXP blok zincirinde bir Minecraft Metaverse yayınlamıştır. Bu oyunun ismi Blockcraft. Alfa sürümü, topluluğun ilgi gösterip göstermeyeceğini belirlemek için Paskalya yumurtası avı etkinliği için ayarlandı. Solar ve Decentraland, mobil ve masaüstü için Minecraft tabanlı oyunun oluşturulmasıyla metaverse inşa etme yolundaki ilerlemelerini sürdürmeye devam etmek istiyor.

SXP’nin geliştiriciliğinin Binance Labs’e geçmesi, projenin ilerlemeye devam etmesi için iyi bir işaret sunuyor. $0,595 fiyatındaki SXP token geçtiğimiz 7 günde %22,8 yükseldi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu