Merge Sonrası Ethereum’u Ne Bekliyor? ETH Fiyatı Nasıl Etkilenir? İşte Tüm Ayrıntılar

IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro Cuma günü bir tweet’te Ethereum’un (ETH), Ethereum Mainnet’in Beacon Chain ile Birleştirilmesinden sonra deflasyonist bir kripto para birimi olacağını söyledi. Şimdiye kadar, Ethereum (ETH) enflasyonisttir, ancak Merge’den sonra, EIP-1559’un madencilere vermek yerine ETH’yi yakmayı önermesinin bir sonucu olarak arz zamanla söner.

Merge’den Sonra Ethereum (ETH) Fiyatı

Eylül ortasında Ethereum Merge’in duyurulmasından bu yana, ETH fiyatı 7 gün içinde hızla %50’nin üzerinde fırlayarak yukarı yönlü bir ivme kazandı. Merge hızla yaklaşırken, 1090 dolardan 1641 dolarlık yerel en yüksek seviyeye sıçradı.

Merge’den sonra Ethereum deflasyonist bir kripto para birimi haline geldi ve kripto topluluğunun da dikkatini çekti.

IntoTheBlock araştırma direktörü Lucas Outumuro bir tweet’te Ethereum’un Merge’den sonra deflasyonist olacağını ve ihraçın ağ ücretlerine bağlı olarak %0,5 ila %4,5 arasında düşeceğini söyledi. Ethereum’un deflasyonist hale gelmesi, EIP-1559 nedeniyle yakımların olacağı ve arzın azalacağı anlamına geliyor.

Geçmiş verilere göre, dolaşımdaki arz daha az olacağından ETH net ihracı daha da düşecek ve ETH fiyatında bir ralli yaratacak.

Merge Sonrası Ethereum'u Ne Bekliyor? ETH Fiyatı Nasıl Etkilenir? İşte Tüm Ayrıntılar 2
Ethereum (ETH) Merge Sonrası Öngörülen Deflasyon 
Kaynak: IntoTheBlock

Yüksek ağ etkinliği sırasında, yanma oranları büyük ölçüde arttı ve bu da piyasada baskı yaratıyor. Böylece fiyat artışına neden olur. Ethereum (ETH) fiyatı, dolaşım arzındaki değişikliklere hazırlanırken Merge’den önce düşmelidir. Ayrıca, daha fazla trader Eylül başında Ethereum’larını satmak istiyor.

Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı’nda Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum Merge’nin büyüme planının sadece bir parçası olduğunu söyledi. Surge, Verge, Purge ve Splurge aşamaları, Ethereum yol haritasını oluşturuyor. Ekip, ölçeklenebilirliğini, verimliliğini, hızını ve güvenliğini artırmak için çalışmaya devam edecek.

Eth 2.0’da Ethereum Staking

Eth 2.0, Ethereum (ETH) stake etmeye daha fazla odaklanıyor. Dolaşımdaki ETH arzı azaldıkça, stake edenler doğrulayıcı düğümler oluşturmak için onları piyasa dışına çıkaracaklar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mark Cuban: Dogecoin Eğlenceli, Ethereum En Avantajlı

Buterin’e göre, Ethereum’un değeri doğru piyasa koşullarında artacak. Ethereum’u destekleyen Polygon zkEVM gibi projelerle fiyatın yükselmesiyle daha fazla talep yaratacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu