Vitalik’in Merge Sonrası Ethereum Planı Endüstride Devrim Yaratabilir!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum Topluluk Konferansında Ethereum ekosistem geliştirmesinin bir sonraki aşamasını duyurdu. Uzun zamandır beklenen Merge’in Ethereum’un büyüme planının sadece %55’ini tamamlayacağını açıklayan Buterin, 4 aşama daha duyurdu. 

Surge, Verge, Purge ve Splurge, Ethereum‘un saniyede yaklaşık 100.000 işlem işlemesine izin verecek. 

Ethereum’un Merge Sonrası Planı

Vitalik’in iddialı yol haritası, Ethereum için daha yüksek ölçeklenebilirlik, hız ve ademi merkeziyetçilik anlamına gelebilir. Uzun zamandır beklenen Ethereum Merge, Ethereum’un fikir birliği mekanizmasını Proof of Work’den Proof of Stake’e değiştiriyor. Bu hareket, ETH’nin enerji tüketimini %99’un üzerinde azaltacak. 

The Surge, hızı ve ölçeklenebilirliği büyük ölçüde artıran bir çözüm olan sharding’i platforma sunar. Verge, depolamayı ve ölçeklenebilirliği iyileştirecek daha küçük Merkle köklerine yükseltir. Purge, doğrulayıcıların daha fazla veri depolamasını ve şüpheli borçlarını azaltmasını kolaylaştırır. Ve son olarak, Splurge süreci düzene sokar ve yol haritasının başarısını garanti eder. 

Blockchain ile ilgili endişelerden biri, kuantum bilgisayarların güvenlik ihlallerine neden olma yeteneği ile ilgili olmuştur. Ethereum, platformunu uzun vadede kuantum saldırılarına karşı dayanıklı hale getirmeyi planlıyor. 

Son zamanlarda, Polygon, ETH’yi sıfır bilgi toplamalarıyla desteklemek için zkEVM lansmanıyla ilgili planını da duyurdu. Vitalik, bu tür toplamaları daha ucuz hale getirmek için daha fazla işlem alanı sunmayı düşünebileceğini duyurdu.

Ethereum, Endüstri Lideri Olarak Bitcoin’in Yerini Alabilir mi?

Vitalik Buterin, Bitcoin ve Ethereum arasındaki fark hakkında yorum yaptı ve Bitcoin destekçileri blok zincirinin %80’inin tamamlandığına inanırken, Ethereum destekçilerinin platformlarının sadece %40’ının tamamlandığına inandığını ortaya koydu. 

Vitalik’in saniyede 100.000 işlem tahmini gerçekleşirse, blok zinciri endüstrisinde devrim yaratabilir. Ethereum’un saniyedeki mevcut işlemleri 10 ila 20 TPS arasında değişir. 

Yazım anında Ethereum (ETH) son 24 saatte %8.45 yükselişle 1.626 dolardan el değiştiriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Cüzdan Sayısı Yeni ATH'ye Ulaştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu