Haftanın Dikkate Değer GameFi Tokenları (18 – 24 Temmuz)

GameFi, oyuncuların gerçek dünya değeri olan finansal faydalar elde etmelerini sağlayan blok zinciri tabanlı oyunları ifade etmektedir. NFT’ler, oyunlaştırma, DeFi ve P2E modellerinin bir birleşimi olan GameFi, tam teşekküllü MMORPG de olabilen basit 2D oyunlar da olabilen oyunlardan oluşur. Rastgele sayı üreterek piyango ve çekiliş yapan oyunlaştırılmış algoritmalar GameFi 1.0 olarak düşünülebilirken NFT’lerin ve DeFi’ın paralel hızda yaygınlaşması normalde oynadığımız geleneksel oyunların da play to earn konseptine geçmesine sebep olmuştur. Gerçek dünya parasal teşvikleriyle oyuncuları ödüllendiren NFT tabanlı oyunlar, DeFi’daki birçok öğe ile oyna – kazan mekanizmasını oluşturmuştur. Bu içerikte haftanın dikkate değer GameFi tokenları listesini inceleyelim.

Astrafer (ASTRAFER)

Haftanın Dikkate Değer GameFi Tokenları (18 - 24 Temmuz) 2
Astrafer (ASTRAFER)

Astrafer, Animoca Brands’in yan kuruluşu Blowfish Studios tarafından geliştirilen açık dünya savaş oyunu Phantom Galaxies’in resmi yönetim ve yardımcı program tokenıdır. Animoca Brands’in diğer tokenları gibi Astrafer de Polygon tabanlıdır. Phantom Galaxies NFT’lerini mint etmek ve satın almak için kullanılabilecek token, oyun içi yardımcı program görevi de görecektir. Poster NFT’leri, oyuncuların bu oyunu oynamak için kullanacağı güçlü mekanik araçları, sınırlı sayıda özel avatarları ve Generative Starfighter’ları kullanmalarına olanak tanır. Phantom Galaxies heniz alfa sürümünde olan, halka açık bir açık dünya mekanik savaş oyunudur. Hem Web3 hem de geleneksel oyun meraklılarının ilgisini çekebilecek oyunun dördüncü ve son alfa versiyon bölümü Temmuz sonunda yayınlanacaktır.

$3,47 fiyatındaki ASTRAFER token piyasaya 14 Temmuz’da sürülmüştür ve 7 günde %26,4 değer kazanmıştır.

Niftyx Protocol (SHROOM)

Haftanın Dikkate Değer GameFi Tokenları (18 - 24 Temmuz) 3
Niftyx Protocol (SHROOM)

Niftyx, kullanıcılar, yaratıcılar ve özel şirketler için tarafsız bir oyun alanı sağlayan, küresel NFT pazarlarını merkeziyetsizleştirmek ve birbirine entegre edebilen altyapı inşa etmektedir. Açık kaynaklı bir yazılım üzerine kurulan Niftyx Protocol, küresel bir teknoloji uzmanları ve geliştirici topluluğu tarafından yönetilen protokollere sahiptir. Ethereum Sanal Makinesi uyumlu olan ve ERC1155 ile ERC721 NFT standartlarını takip eden sisteme sahip protokol birçok zincirle birlikte çalışabilir. Protokol geliştiricilere araçlar sağlar ve %100 topluluğa aittir, topluluk tarafından yönlendirilir. Verimliliği sayesinde saniyede 10.000 işleme kadar işleyebilen protokol, işlem süresinin 1 saniyenin altında olduğunu iddia eder.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinaların En Çok Satın Aldığı Shitcoinler

Son 30 günde %5,6 değer kazanan SHROOM token şu anda $0,0521 fiyatındadır.

DOSE (DOSE)

Haftanın Dikkate Değer GameFi Tokenları (18 - 24 Temmuz) 4
DOSE (DOSE)

DOSE, OliveX oyunlaştırılmış fitness ekosisteminin kalbinde yer alan bir fayda tokenıdır. Dustland Rider, Dustland Runner, 22 Pushup ve diğer antrenmana dayalı oyunları oynayan oyuncular bu ilerlemeleri karşılığında DOSE token ile ödüllendirilirler. Tokenlarla NFT satın alınabilir, öğelerin kilidi açılabilir, özel oyun modlarına ve etkinliklere katılınabilir.

OliveX’in sunduğu egzersiz oyunları insana kendini iyi hissettirmektedir. Dustland Runner, move to earn oyunlarının iyi bir örneğidir ve oyuncuları koşarken ödüller kazanmaya teşvik eder. Gerçek dünyadaki koşular, sprintler ve joggingler oyuncuların sanal dünyadaki karakterlerine yükseltme yapmak veya ek özelliklere erişmek için kullanabileceği DOSE tokenlar kazandırır. Tabi ki yükseltme yapmak yerine itibari para birimine çevirip nakit olarak çekme şansı da vardır. Geçtiğimiz 7 günde %10,9 yükselen DOSE token şu anda $0,0175 fiyatından işlem görmektedir.

IQeon (IQN)

Haftanın Dikkate Değer GameFi Tokenları (18 - 24 Temmuz) 5
IQeon (IQN)

IQeon, kullanıcıların oyun içi başarılarıyla para kazanmalarını sağlayan PvP oyun platformudur. Bir oyun projesinden daha fazlası olan, bir fintech projesine doğru genişleyen IQeon, yapay zeka, transferler, kişisel finans, ödemeler, güvenlik ve kripto paraları bir araya getiren ürün ve hizmetler geliştirmektedir. Tokenize edilmiş varlıklarla ticaretten kripto kart ile alışverişe, e-ticaretten oyun endüstrisine, kullanıcılar ve işletmeler için kendi kendine yeten bir ekosistem yaratmayı amaçlayan proje, tüm bu dünyaları en verimli şekilde birleştirmeyi amaçlıyor. Tüm dünyadaki kullanıcılar, IQeon oyun platformu ile aracılarla muhatap olmadan para kazanabiliyor. IQN token geçtiğimiz hafta %20,7 değer kazandı ve $0,498’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu