Elon Musk, Dogecoin’e Desteğini Yineledi!

Tesla CEO’su Elon Musk, “Full Send” podcast’indeki son görünümü sırasında Dogecoin’e desteğini yeniden doğruladı. Milyarder iş adamı, kripto para birimleriyle ilgili bir soruya yanıt olarak, “Açıkçası, esas olarak Doge’u destekliyorum” dedi. Dogecoin “gülünç bir şaka para birimi” olarak tasarlanmış olsa da Musk’a göre gerçek bir faydası var. Dogecoin’in işlem kabiliyetinin Bitcoin‘den daha yüksek olduğunu kaydetti. Dogecoin’in enflasyonist olması aslında iyidir çünkü mem kripto para geçerli bir işlem para birimi haline gelebilir. Coinleri biriktirmek ve fiyatların takdir edilmesini beklemek yerine, kullanıcılar bunları gerçek hayatta harcayabilirler.

Elektrikli araba üreticisi Tesla, Ocak ayında ticaret için Dogecoin’i kabul etmeye başladı. Musk tarafından yönetilen uzay aracı üreticisi SpaceX, Mayıs ayında aynı şeyi yaptı. Geçen ay, Musk’a ait bir başka şirket olan The Boring Company, Dogecoin ödemeleri için destek ekledi. Musk, Dogecoin‘e olan sevgisini, diğer tüm büyük kripto para birimlerinden daha düşük performans göstererek, zirveden %90’dan fazla düşmesine rağmen sürdürüyor. Haziran ayında milyarder, tokeni bir piramit şeması olarak tanıttığı için bir dava ile karşı karşıya kaldıktan kısa bir süre sonra daha fazla Dogecoin satın aldığını tweetledi. Aynı zamanda Tesla, Bitcoin satışı gerçekleştirdi. Tesla, 1,5 milyar dolarlık satın alımıyla 2021’in başlarındaki büyük ralliyi körüklemeye yardımcı olduktan sonra, Temmuz ayı sonlarında Bitcoin holdinglerinin çoğunu sattı. Özellikle, Bitcoin haberlerden çoğunlukla etkilenmedi, hatta bazı savunucular Musk’ın piyasadaki azalan alaka düzeyini kutluyorlar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yarım Milyardan Fazla Dogecoin (DOGE) Robinhood'a Gönderildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu