Elon Musk Tweet Attı Dogecoin (DOGE) Yükselişe Geçti

Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) ödemelerinin çok yakında Twitter platformuna geleceğini ima etti. Elon Musk, son tweetinde Shiba Inu köpek ırkının Twitter tişörtü giydiği bir fotoğrafını paylaştı. Dolayısıyla bu, yakında yeni edindiği sosyal medya platformuna DOGE ödemelerini getirebileceğine dair süregelen spekülasyonları körükledi.

Elon Musk, Twitter anlaşmasından sonra ilk kez en sevdiği memecoin DOGE hakkında halka açık bir şekilde konuştu. Tweet, DOGE fiyatını bir kez daha yükselişe geçirdi. Yazım zamanı itibariyle, DOGE, 20 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0.157 $ fiyatla %30.21 artışla işlem görüyor.

Haftalık grafikte DOGE, %163 kazançla işlem görüyor. Hafta sonu gerçekleşen ralliden bu yana, kripto para birimine olan sosyal ilgi önemli ölçüde arttı. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment’in bildirdiği gibi:

Dogecoin, büyük bir hafta sonundan sonra kriptonun çoğu negatife düşmesine rağmen, son 24 saat içinde hala +%9’da. Kalabalık hype artışları yerel zirveleri yarattığı ve kalabalık korkusu dipleri önceden haber verdiği için, sosyal hakimiyet birincil gösterge olmuştur.

Elon Musk ve Dogecoin

Elon Musk, son birkaç yıldır Dogecoin’in ateşli bir destekçisi oldu. Aslında Musk, kriptoda günlük ödemeler yapmak için Dogecoin’in Bitcoin‘den daha iyi olduğuna inanıyor.

Musk’ın Dogecoin’e desteği geçmişte birkaç mitinge yol açtı. Son tweette bile DOGE fiyatı dakikalar içinde doğrudan %15 arttı. Birçok piyasa analisti, Elon Musk’ın Twitter’ı almasıyla birlikte DOGE ödemelerinin yakında sosyal medya platformuna gelebileceğine inanıyor.

DOGE olağanüstü bir ralli düzenledi ve şu anda piyasa çöküşünden önce Mayıs 2022’de görülen seviyelerde işlem görüyor. Cardano‘nun kurucusu Charles Hoskinson da DOGE’yi Twitter’a taşımaya ilgi gösterdi.

“Dogecoin’in sonunda bir kullanım durumu var. Elon bunu twitter için kullanmaya karar verirse, otomatik olarak 200 milyon kullanıcı ve bir usecase vardır. Bu memlerden çok daha gerçek”

Ayrıca Dogecoin’in bir ADA yan zinciri olarak çalışabileceğini ve entegrasyonu ücretsiz yapacağını söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Telegram'ın Yeni Blockchain Projesi Ethereum İle Uyumlu Olacak

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu