Elon Musk'ın Bitcoin İhanetinin Ardından Kripto Pazarını Aşırı Korku Sardı - BTC MAGAZİN

Elon Musk’ın Bitcoin İhanetinin Ardından Kripto Pazarını Aşırı Korku Sardı

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 16 Mayıs’ta 2021’in en düşük seviyesine geriledikten sonra bir yıldan fazla bir süredir ilk kez “aşırı korku” ya işaret ediyor.  

Kaynak: Alternative.me

Bu durum, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bu haftanın başlarında e-araba üreticisinin iklim değişikliği endişeleri nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya alacağını açıklayarak bir piyasa çökmesine neden olmasından sonra geldi.

Hafif bir toparlanmanın ardından Bitcoin, bugün erken saatlerde Bitstamp borsasında 46.484 $ ‘a düştükten sonra hala 50.000 $’ ın üzerine çıkmaya çalışıyor.  

Endeks, Tesla’nın Musk’ın piyasadaki etkisinin altını çizen 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını açıklamasından kısa bir süre sonra Şubat ayında 95’e yükseldi.

Korkunun aşırılığı

Bitcoin duyarlılığını ölçmek için popüler bir araç haline gelen endeks, oynaklık, piyasa ivmesi, sosyal medya gönderileri ve Bitcoin’in hakimiyeti gibi faktörleri içeriyor.        

14 Mart 2020’de, kripto piyasası pandeminin başlangıcı sırasında bugüne kadarki en şiddetli çöküşlerinden birini gördükten sonra 8’e kadar rekor düşük seviyeye ulaştı.

Endeks ayrıca Aralık 2018’de sıfıra yakın seviyelerde bulunuyordu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu