AVA Labs Ceo'su Emin Gün Sirer Yakında Piyasaya Sürülecek Platformunu Anlattı - BTC MAGAZİN

AVA Labs Ceo’su Emin Gün Sirer Yakında Piyasaya Sürülecek Platformunu Anlattı

“Gökyüzü, alt ağların nasıl inşa edilebileceğinin sınırı.”

AVA Labs CEO’su ve Cornell Üniversitesi’nde doçent olan Emin Gün Sirer, yakında piyasaya sürülecek olan (PoS) Blockchain Ava hakkında açıklamalarda bulundu.

“Ava neredeyse kendi kod temeli ile tam özellikli. Gelecek ay içinde bir testnete ve Aralık ile Şubat ayları arasında da ana ağa geçmeyi umuyoruz”

Emin Gün Sirer

Ava, farklı türden merkezileştirilmiş uygulamaları (dapps) desteklemek için benzersiz bir şekilde kodlanabilen birden fazla farklı “alt ağ” dan oluşacak.

“Ava platformunun ilgi çekici yönünün bir kısmı, istediğiniz her türlü işlevselliği geliştirmek için size modüler bir altyapı sağlamasıdır. Ava’da bir zincir başlattığınızda, ethereum sanal makinesi gibi herhangi bir ek işlevi içe aktarabileceğiniz bu boş durumu elde edersiniz.”

Ava Labs’ın protokol mimarı Kevin Sekniqi

Sirer’in açıklamalarına göre, bu bağımsız blok zinciri bölgesel yasalara uygun olmak veya belirli veri depolama gereksinimlerini yerine getirmek için kodlanabilir.

Bu esneklik, platformu kendisinden önce gelen diğer blok zincirlerinden ayıran şey.

Sirer, “Ava sınıfının en iyisi ve dünyaya tam olarak blockchain alanının ihtiyaç duyduğu şeyi gösterecek” dedi.

Sirer, söz konusu kanıtın üstün bir uzlaşma protokolü olduğunu onaylarken, Ava’nın kendi sınıfında en iyisi olduğunu da sözlerine ekledi.

Avrasya Blockchain Zirve’sinde muhabirlerimizin özel sorularını yanıtlayan Sirer, Bitcoin ile ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

Bitcoin’e karşı negatif olmak istemiyorum. Bitcoin sevdiğim bir sistem. Kullanıcısı ve volümü en yüksek olan coin. O yüzden bunu göz ardı edemeyiz. Bitcoin bir finansal meta olarak en güçlü kripto para. Fakat teknik gözle baktığımızda ilerleme yok.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu