Eski Bitcoin Balinası Dört Yıl Sonra Yüklü Miktarda BTC Taşıdı

Neredeyse dört yıldır aktif olmayan eski bir Bitcoin cüzdanı aniden yaklaşık 250 milyon doları bilinmeyen başka bir Bitcoin adresine taşıdı. Parayı alan adres şu anda neredeyse yarım milyar dolar değerinde BTC’ye sahip.

Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesinde, eski balinanın cüzdanı 1 milyar dolardan fazla değere sahipti. Piyasa koşulları ağırlaştıkça balinanın portföyü değerinin önemli bir bölümünü kaybetti. İşlem sırasında, eskiden 1 milyar dolarlık bir adres olan cüzdandan sadece 250 milyon dolar kalmıştı.

İlk 15.000 BTC balina tarafından 2019’da alındı ​​ve ancak şimdi başka bir cüzdana aktarıldı. Ne yazık ki, çeşitli blockchain kaşifleri balina hakkında hiçbir veri göstermiyor, bu nedenle herhangi bir borsaya veya OTC ticaret masasına bağlı olup olmadığını belirleyemiyoruz. Bununla birlikte, cüzdanın davranışı, ya çeşitli cüzdanlarda Bitcoin tutan ve biriktiren büyük bir perakende yatırımcıya ya da acil likiditeye ihtiyaç duyan blok zinciri tabanlı bir platforma ait olduğunu gösteriyor. Ancak ikinci durumda, işlem zincirindeki en az bir cüzdan, kaşiflerde işaretlenen belirli bir varlığa bağlı olacaktır.

Fonları alan cüzdanın şu anda muazzam bir 430 milyon doları var ve ayrıca bu fonları likidite için kullanacak herhangi bir kripto para borsası veya kuruluşuyla bağlantılı görünmüyor. Daha önce, yıllardır aktif olmayan birkaç başka cüzdan fonlarını taşımaya başladı. Bunun arkasındaki sebep, genellikle güçlü oynaklık artışlarının önünde olan piyasadaki çıkmaz olabilir ve balinalar fonlarını korumaya ve geçici olarak bağlanmaya istekli olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mike Novogratz, Bitcoin'in Ne Zaman Yükseleceğini Tahmin Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu