Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, BTC’nin Son Fiyat Hareketini Yorumladı

SchiffGold’un kurucusu ve Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin’in 20.000 $ seviyesinin üzerine dönüşü hakkında yorumda bulundu. Bitcoin eleştirileriyle tanınan Schiff, yükselişin devam edeceğine inanmıyor.

Schiff, Bitcoin sahiplerini BTC’nin 20.000 $ seviyesinin üzerine çıkması konusunda heyecanlanmaması gerektiği konusunda uyardı. 20.000 doların “yeni 30.000 dolar” olduğuna ve bu kadar küçük artışların büyük bir düşüş için normal olduğuna inanıyor. 

Schiff ayrıca, kripto için mevcut ayı piyasasının dibini gösterecek bir kapitülasyon belirtisi görmediğini de belirtti.

Bitcoin’in tekrar 20 bin doların üzerine çıkması konusunda heyecanlanmayın. 20, yeni 30’dur. Bu sadece başka bir boğa tuzağı. Düz bir çizgide hiçbir şey düşmez. Aslında, bu ağır çekim kazası son derece düzenli olmuştur. Tipik olarak bir ayı piyasası dibi oluşturan herhangi bir teslimiyet belirtisi henüz yok.

Bu yılın başlarında birkaç kez Schiff, Bitcoin’in 6.000 doları test edecek kadar düşeceği tahminini paylaştı. Hafta sonu boyunca, kripto para piyasasının 800 milyar doların altına düştüğüne dair daha önceki tahmininin  doğrulandığını tweetledi, ancak birkaç gün daha sürdü ve altcoinler de beklediğinden daha iyi dayandı.

“Altın, BTC’nin aksine 2017’den bu yana %40 arttı”

SchiffGold kurucusu ayrıca şu anda Bitcoin’in Aralık 2017’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’ın altına düştüğüne dikkat çekti.

BTC ile karşılaştırıldığında, en sevdiği altının o zamandan beri %40’tan fazla arttığını tweetledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Blockstream CEO'sundan Çarpıcı Açıklama: "Bitcoin 100.000 Dolar Olmalı"

Schiff, “Kripto’nun bir geleceği var” diyor

İlginç bir şekilde, daha önceki bir tweet’te Schiff, “kriptonun büyük olasılıkla bir geleceği olduğunu” kabul etti; ancak, Bitcoin buna dahil edilmeyecek, diye düşünüyor.

Genel olarak, kripto pazarında şu anda “sağlıklı bir değişim” yaşandığını kabul etti; Bununla birlikte, bununla ilgili sağlıklı kısmın, ekonomiyi sağlıklı hale getirmesi olduğunu ve güçlenen kripto piyasasının kendisi olmadığını belirtiyor:

Kripto endüstrisindeki birçok insan bu çöküşün sağlıklı bir sarsıntı olduğunu söylüyor. Sağlıklı olduğuna katılıyorum, ancak kripto için değil. Bildiğimiz kadarıyla bu endüstri öldü, bu da ekonomi için çok sağlıklı. Kripto muhtemelen bir geleceğe sahip, ancak Bitcoin bunun bir parçası olmayacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu