Eski SEC Avukatı Tether’in ‘Sahte’ Olduğunu Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski avukatı John Reed Stark, popüler kripto para birimi Tether’in “sahte” olduğunu iddia ederek ciddi endişelerini dile getirdi.

Stark, bir dizi tweet’te, Tether’in arkasındaki şirket olan Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino’yu şeffaf operasyonlar sağlamamakla eleştirdi ve Tether kullanımının denetim, teftiş ve sigorta gibi denetim ve düzenleyici önlemlerin eksikliği nedeniyle riskli olduğunu öne sürdü. Stark daha da ileri giderek, Tether’in tasdik raporlarını finansal istikrarlarının kanıtı olarak kullanma uygulamasının yanıltıcı ve etik dışı olduğunu belirtti.

Stark, Tether’in ABD Dolarına eşdeğer olduğu iddiasına da itiraz etti ve onu “sahte” olarak etiketleyecek kadar ileri gitti. Genellikle USDT olarak adlandırılan Tether’in ABD Dolarını taklit etmeye çalıştığına ancak para biriminin özelliklerinden yoksun olduğuna dikkat çekti:

“Tether ABD doları kılığına giriyor, hatta kendisini USDT olarak etiketleyerek ABD doları gibi görünmeye çalışacak kadar ileri gidiyor – hepsi apaçık ortada. Yine de Tether ABD doları değil ve bu doğrultuda tek bir özelliği yok, Tether, IMHO, bir kalpazandır…”

Önde gelen stabilcoin ihracatçısının, token dolaşımındaki büyüme ve rezervlerin çeşitlendirilmesi nedeniyle 2023 Q1 net karı 1,5 milyar dolar olarak rapor edilmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tesla, Dogecoin'i Kabul Edebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu