MicroStrategy’den Yeni Bitcoin Hamlesi!

İş yazılımı ve istihbarat şirketi MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, yakın gelecekte Bitcoin ile ilgili bazı ürünleri piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Yakın tarihli Twitter gönderisine göre şirket, kurumsal hesap sahiplerine bir Bitcoin (BTC) cüzdanı ve bir Lightning adresi teslim edecek bir ürünü piyasaya sürmek için aktif olarak çalışıyor.

Bu uzantı ile çalışanlar, müşteriler, potansiyel müşteriler ve iş ortakları, hızlı ve kolay geliştirmenin yanı sıra bitcoin ödül uygulamalarının konuşlandırılmasına kolay erişim elde edecekler. BTC Lightning Network, kripto endüstrisini dönüştürme ve BTC’nin yaygın olarak benimsenmesini sağlama kapasitesine sahip olduğuna inanılan bir evrimdir. Saylor, uzun bir süredir BTC Layer 2 ölçeklenebilirlik çözümü konusunda iyimser.

Bitcoin’in paranın geleceği olduğuna inanan bir kişi olarak MicroStrategy kurucusu, Lightning Network’ün işlemleri daha verimli bir şekilde ölçeklendirmeye yardımcı olacağına inanıyor.

“Ödemeleri ve işlemleri yüksek hızda yapacaksanız, etik açıdan sağlam, ekonomik açıdan sağlam ve teknik açıdan sağlam bir temel katmana ihtiyacınız olacak. Bitcoin budur. Ama sonra milyarlarca ve milyarlarca işlem Lightning gibi bir 2. katmana geçecek.”

Michael Saylor

Sonuçta, bunun BTC’nin benimsenmesini artırması çok muhtemel. 

Kripto Benimseme Fintech’ler Arasında Popüler Oluyor

Microstratagy bir kripto firması değil, ancak bugün itibariyle en büyük BTC holdingini elinde tutuyor. İstihbarat firması neredeyse üç yıldır BTC biriktirmeye başladı ve şu anda 140.000’den fazla BTC’ye sahip. 

Bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyası, 24 Mart 2023 ile 4 Nisan 2023 arasında MicroStrategy’nin 1.045 Bitcoin satın aldığını gösterdi. Özellikle, firma hala BTC satın alma çılgınlığında.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   El Salvador'un Ardından Küba'dan Bitcoin'e Yeşil Işık!

Bir yazılım firması olmak, MicroStrategy’yi kriptoyu, özellikle de BTC’yi tanıtmaktan caydırmadı. Bu eylem, yatırımlarını ve tekliflerini kripto para birimlerini içerecek şekilde genişletmeye başlayan diğer birçok finansal teknoloji firmasına ilham kaynağı oldu.

Revolut kısa süre önce Brezilyalılara kripto ürünleri sunarak Latin Amerika bölgesine ilk girişini yaptı. Benzer şekilde PayPal, Venmo müşterilerinin kendi platformu ve diğer kripto cüzdanları arasında kripto para transferi yapmasına izin veren bir özelliği kullanıma sundu. Amerikan fintech, kripto varlığının yaklaşık 1 milyar dolar değerinde olduğunu da açıkladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu