Eski Ripple Yöneticisinden Dikkat Çekici XRP İddiası!

Ripple Labs ve XRP topluluğu, ödeme şirketi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki yasal mücadeleye ilişkin mahkeme kararını takip edebilecek daha önemli olayları tartışmaya başladılar.

Son zamanlarda kripto Twitter’da yaşanan tartışma, Ripple Labs tarafından emanet olarak tutulan XRP para birimlerinin ne olacağına odaklandı. Şirket, piyasayı dengelemek için bu varlıkları güvenlik altında tutarken, önemli bir token arzını kontrol ediyor. Bu durum, büyük ölçüde şirkete token pazarındaki önemli bir hisse vererek, piyasa düzenleyicisinin ortak girişim argümanını sağlamlaştırıyor.

Yargıç Torres kararının ne anlama gelebileceğine dair birçok fikirle birlikte, eski Ripple yöneticisi Matt Hamilton konuşmaya katıldı. Ona göre, emanette tutulan XRP, belirli bir adrese gönderilecek ve şirket bu belirtilen cüzdanın anahtarını devre dışı bırakabilir. Bu yapıldığında, fonlar escrow hesabına bırakılsa bile kimse tarafından erişilemez hale gelir. Kripto yakma işleminin normal prosedürlerine göre, bu sonunda gerçekleşebilir. Hamilton’un argümanındaki noktalarını özetleyerek, “Ripple şu anda kendi gelecekteki tüm escrow fonlarını halka açık hale getirip kendileri dâhil kimseye erişilemez hale getirebilir. Tüm amaç ve nedenlerle onları ‘yakabilir'” dedi.

Ripple ve XRP Derneği’nin Geleceği Ripple ve SEC arasındaki yasal mücadele, XRP’yi On-Demand Likidite (ODL) hizmetinde temel para birimi olarak kullanan şirketin potansiyel iş uyumunda önemli bir dengesizliğe neden oldu.

Karar, XRP coin’lerinin bir kısmını kontrol etme yeteneğini etkileyecek şekilde yansırsa, şirket açık piyasadan token temin etmek zorunda kalacak. Bu, genel olarak daha pahalı bir seçenek olabilir.

Alternatif, çapraz sınır ödeme teklifleri için tamamen başka bir dijital para birimi benimsemek olabilir, bu da RippleNet platformunu daha ucuz ve daha hızlı işlemler yapan XRP coin üzerine inşa ettiği temel önerisini yok sayacak bir hareket olacaktır. Yine de tartışma, dava öneminin vurgulanmasıyla birlikte devam ediyor ve Ripple’ın daha iyi bir kazanma şansı olduğuna dair geniş projeksiyonlara rağmen beklentiler yüksek kalıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinaları 200 Milyon XRP Satın Aldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu