SBI VC Trade 103.4 Milyon Dolar Değerinde XRP Taşıdı - BTC MAGAZİN

SBI VC Trade 103.4 Milyon Dolar Değerinde XRP Taşıdı

Şu ana kripto piyasasında meydana gelen konsolidasyon aşamasında blockchain ağında birçok kez balina hareketleri farkedildi.

Bitcoin ve XRP son zamanlarda taşınan kripto fonlarının büyüklüğünde başı çekiyor gibi görünüyor. Kısa bir süre önce dünyanın en büyük Bitcoin sahiplerinin ikisinin 1.100.000.000$ değerinde BTC taşıdığı tespit edildi. XRP, 13 Aralık’ta 134.5 milyon dolar değerinde 246.85 milyon XRP’nin iki cüzdana aktarılmasına tanık oldu.

XRP sahiplerinin tokenlerini borsaya ödünç vermelerine olana tanıyan bir kripto borsası başlatan Ripple’ın Japon ortağı SBI’ın bir yan kuruluşu olan SBI VC Trade’den başka bir devasa bir transfer gerçekleşmesiyle fon transferlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Whale Alert, kripto odaklı SBI Group tarafından yapılan balina transferini yakaladı. Whale Alert’e göre, son birkaç saat içinde 200 milyon XRP tokeni bilinmeyen bir adrese aktarıldı.

Blockchain veriler, işlemin sbivc.co.jp adıyla kayıtlı bir hesap tarafından yapıldığını doğruladı. Bu nedenle, bu işlem büyük olasılıkla Japon devi SBI’ye ait. Blockchain ayrıca XRP fonunun bilinmeyen bir hesaba taşındığını doğruladı.

Fon transferinin nedeni henüz doğrulanmamış olsa da, muhtemelen kripto odaklı şirketin yakın zamanda başlattığı hizmeti destekleme girişimi olduğu öne sürüldü.

SBI VC tarafından yeni başlatılan borsa, kullanıcılara kripto kredisi sunmak için tasarlandı. Platform, ilk başlatıldığında kullanıcıların yalnıca Bitcoin ile borç almalarına izin veriyordu. Ancak daha sonra hızlı bir şekilde XRP ve Ethereum’da eklendi.

Güncelleme ile ilgili bir duyuruya göre, kullanıcılar hesap yönetimi için ödeme yapmadan 0.1 BTC ile 5 BTC arasında borç verebiliyor. Ancak itibari para çekme işlemi yapanlar ücret ödüyor.

SBI VC Trade’in kripto ödünç verme hizmeti başlatması, Ripple ile SBI’ın ilişkilerini daha da sağlamlaştırma girişimi olarak görüldü. Kripto kullanımı dünya çapında yaygınlaşmaya devam ederken, iki şirketten kripto ile ilgili daha fazla gelişme bekleniyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu