Eski SEC Direktörü Coinbase'e Katılıyor - BTC MAGAZİN

Eski SEC Direktörü Coinbase’e Katılıyor

Kripto para borsası Coinbase’in halka açılma hazırlığı, şirketin Sermaye Piyasaları bölümünü yönetmek için eski SEC Direktörü Brett Redfearn’i işe almasıyla bugün başka bir dönüm noktasına ulaştı. 

Bu gelişme, eski SEC Başkanı Jay Clayton’ın One River Asset Management’ta danışman olarak katılmasından sonra kripto şirketleri arasında ikinci yüksek profilli işe alım duyurusu olarak yerini alıyor.

Coinbase halka arz için hazırlanıyor

Coinbase, 2018’de 8 Milyar Dolar olarak değerlendi ve şirket, Şubat 2021’de SEC’e halka arz için başvurdu. Coinbase’in başarılarından biri, 7.000 kurumsal müşteriye sahip olduğunu iddia ettiği kurumsal yatırımcılarla olan ilişkileriydi. Nasdaq tarafından bildirildiği üzere, halka arz gerçeğe dönüşürken Coinbase‘in değeri 100 milyar dolara yaklaşıyor.

Bugün erken saatlerde WSJ tarafından bildirildiği üzere Coinbase, Sermaye Piyasaları Bölümünü yönetmek için eski SEC Direktörü Brett Redfearn’i işe aldığını doğruladı. Coinbase’in karşılaştığı en önemli zorluklardan biri, %80’den fazla gelirinin alım satım ücretlerinden gelmesidir ve Bay Redfearn, bu bağımlılığı azaltacak ürünler yaratmada şirkete yardımcı olabilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu