ETH 1500 Doları Hedeflerken Bitcoin Hakimiyeti Düştü - BTC MAGAZİN

ETH 1500 Doları Hedeflerken Bitcoin Hakimiyeti Düştü

ETH’nin altcoinler arasında tüm zamanların en yüksek kazançları, toplam piyasa kapitalizasyonunu yaklaşık 1 trilyon dolara çıkardı.

Bitcoin 34.000 doların üzerine çıkamadığı için lider kripto para biriminin hakimiyeti azalmaya devam ediyor. Aynı zamanda, bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Ethereum da dahil olmak üzere çoğu alternatif kripto para BTC’den daha iyi performans gösterdi.

ETH Yeni Bir ATH Görürken Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaştı

Altcoin piyasasının çoğu dolar karşısında yeşil renkte. Ripple, Binance Coin, Cardano ve Polkadot son 24 saatte yaklaşık % 1 arttı.

Litecoin, Chainlink ve Bitcoin Cash, değerini neredeyse % 4 arttırdı, ancak Ethereum ilk on kripto paranın hepsinden daha iyi performans gösterdi.

İkinci en büyük dijital varlık % 8’den fazla arttı ve 1.475 $ ‘lık yeni bir ATH kaydetti. Ek olarak, ETH / BTC ticaret çifti 2018 ortasından bu yana en yüksek seviye olan 0,0425’e yükseldiğinden, ETH’nin BTC’ye karşı yükselişi de rekor seviyeye ulaştı.

Kripto piyasası genel bakış-Kaynak: Quantify Crypto

Bununla birlikte, Elrond,% 25’lik bir sıçrayışla neredeyse 50 $ ‘a yükseldikten sonra ilk 100 coin’den en önemli kazanan oldu. Birkaç DeFi tokeni de yükselişi takip etti. Bunlara Uniswap (% 21), Aave (% 13), Compound (% 13), SushiSwap (% 12).

Çoğu alternatif madeni parayla ilgili gelişmeler, toplam piyasa kapitalizasyonunu neredeyse 1 trilyon dolara çıkardı. Bu, geçen Cuma gününden bu yana yaklaşık 150 milyar dolarlık bir artış anlamına geliyor.

 
Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin 34.000 Dolarda Başarısız Olunca Hakimiyeti Düştü

ETH yeni bir ATH’ye yönelirken, lider kripto para birimi daha yüksek seviyeye ulaşma mücadelesi vermeye devam ediyor.

Bitcoin dün, 34.000 $ ‘ın üzerine çıkamadı ve keskin bir şekilde geri çekildi. Düzeltme, son 24 saat içinde devam etti.

Ancak, boğalar ilerleyen saatlerde devreye girdi ve Bitcoin fiyatını 33.750 dolara yükseltti. Bununla birlikte, BTC daha fazla ilerleyemedi ve hafifçe 33.000 $ ‘a geriledi. Yazım sırasında Bitcoin 33.429$ ‘dan işlem görüyor.

Bu nedenle, yükselen altcoinler, bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetini daha da azalttı. BTC’nin piyasa kapitalizasyonunu diğer tüm kripto paralarla karşılaştıran metrik % 63’ün altına düştü, bu birkaç hafta içinde % 7’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Kaynak: TradingView

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu