Ethereum, Büyüme Potansiyelini İspatladı

Ethereum, 3AC , Celsius ve diğerleri gibi büyük kurumsal yatırımcıların tasfiyesinin ardından tarihindeki en güçlü satışlardan birini yaşamasına rağmen büyüme potansiyeline sahip olduğunu yatırımcılarına başarıyla gösterdi.

Mevcut rallinin sonucunu 18 Haziran’da ulaşılan mutlak dipten ölçersek, son sekiz gün içinde, Ethereum değerinin yaklaşık %40’ını kazandı. Bu güçlü büyüme büyük olasılıkla 900 dolarlık “satın alma” siparişlerinin yoğunluğundan kaynaklandı.

Çoğu trader aktif olarak Ethereum’a mükemmel bir giriş arıyordu, bu ETH 1.000 doların altına düştükten sonra mümkün olandan daha fazlaydı ve ardından 800 dolar aralığına düşüşe neden olan daha da büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

Devasa tasfiye hacmi ve likidite eksikliği, Ether’in piyasa değeri 1 Haziran seviyesinin altında kalmasına rağmen, yatırımcıların piyasadaki en büyük ikinci varlığın fiyatını 1.200 dolara geri çekmesine izin verdi.

Ne yazık ki, %30 fiyat artışı, traderların ve yatırımcıların varlığı desteklemeye devam etmeleri için yeterli değil çünkü zincir üstü faaliyetleri, ETH sahiplerinin çoğunluğunun aktif olarak kâr elde ettiğini gösteriyor ve bu da varlıklar üzerinde ek baskı yaratıyor ve yerel direnç seviyelerinin kırılmalarını önlüyor. 

Neyse ki, Ethereum balinalarının etkinliği nispeten düşük kalıyor, bu da satışların onlardan gelmediğini ve satış hacmi nispeten düşük kaldığından varlığın hala yukarı yönlü oynaklık gösterme şansı olduğunu gösteriyor.

Yazım zamanında, Ethereum 1.200 $ fiyat aralığında hareket ediyor ve hafta sonu işlem hacmi eksikliği nedeniyle konsolide oluyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İşte FED Kararı Öncesi Ethereum'un Durumu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu