Ethereum (ETH) Balinaları Harekete Geçti

Zincir üstü analitik firması Santiment’e göre, Ethereum balinaları son 24 saat içinde en son Ocak ayında görülen bir hızda ETH işlemi yapıyor. Santiment tarafından sağlanan tabloya göre, Ethereum balinaları, 11 Mayıs’ta her biri 1 milyon dolar veya daha fazla değerde toplam 2.956 işlem gerçekleştirdi ve yaklaşık beş ayın en yüksek balina işlemlerinin günü oldu.

Santiment, bu tür bir balina işleminin, Ethereum 2.000 doların altına düştüğü için izlenecek bir şey olabileceğini belirtiyor. Son piyasa satışlarının ortasında, Ethereum son 24 saat içinde %19’dan fazla düşüşle 1.935 dolardan işlem görüyor.

Son haftalarda kripto borsalarına 330.000’den fazla ETH gönderildi. Borsalara girişlerdeki artış, azalan talepten kaynaklanan artan satış baskısına işaret edebilir. Varlık satışa çıkarıldığından, bu, borsalarda kullanılabilirliğine ve bunun sonucunda fiyat düşüşüne yol açar.

Olumlu bir kayda göre, dünyanın en büyük dijital bankacılık platformlarından biri olan Brezilya merkezli Nubank, kripto para birimleri, Bitcoin ve Ethereum için satın alma, tutma ve satma yeteneklerine yeşil ışık yaktı.

Ethereum, piyasadaki düşüşün ortasında 352 milyon dolar değerinde tasfiye kaydetti

Ethereum, son satışlarda genel kripto para piyasası ile birlikte düştü. Kripto para birimleri, Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun Nisan ayı tüketici fiyatlarının Dow Jones tarafından yapılan ankete katılan ekonomistlerin beklediğinden biraz daha yüksek olan %8.3 arttığını bildirmesinin ardından hisse senedi piyasasının yanında düştü.

CoinGlass’a göre, son 24 saat içinde kripto pazarında yaklaşık 1,29 milyar dolarlık tasfiye yaşandı. Ethereum, son 24 saat içinde 352 milyon dolar değerinde tasfiye yaşadı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Geliştiricisi, Merge Öncesi Önemli Uyarı Yayınladı

Piyasa oynaklığına rağmen, Ethereum’un 100’den fazla ETH tutan adres sayısı, beş ayın en yüksek seviyesi olan 42.995’e ulaştı. Ethereum’un işlem hacmi de Glassnode uyarılarına göre 11 ayın en yüksek seviyesi olan 127.411.285 ETH’ye ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu