Düşükten Alınabilecek Play to Earn Tokenları

Play to earn oyunları, NFT desteğiyle geleneksel oyun dünyasında yeni bir evrim yaratıyor. Dünya üzerinde on binlerce oyuncu artık blok zinciri oyunlarını oynayarak geçimlerini sağlıyor. Yeni nesil video oyunları, kullanıcılara NFT’lerle oyun içi öğelerin sahipliğini tanıyarak onları kripto paralarla ödüllendiriyor. Hatta bu oyunları öğretmek NFT satın almaya yardımcı olmak için akademiler ve burs programları bile mevcut. P2e oyunlarından bazılarının oynaması ücretsizken bazıları ise az, orta veya çok sermaye ile oynanabiliyor. Bu içerikte hangi play to earn tokenlarının düşük fiyattan alınabileceğini konuşacağız.

Seedify.fund (SFUND)

Düşükten Alınabilecek Play to Earn Tokenları 2
Seedify.fund (SFUND)

Seedify, metaverse ve oyun projeleri için en bilindik launchpad’lerden biridir. Yatırımcıları ve proje geliştiricilerini korumak için yeni politikalar ekleyen Seedify, endüstrinin topluluk odaklı yönetişim ve finansman mekanizmaları aracılığıyla ilerlemesine önayak oluyor. Yoğun rekabetin içinde olan Seedify, sürekli yeni özellikler sunup platformunu geliştirdiği için rakiplerine göre öne çıkıyor.

Seedify, Initial Game Offering (IGO) sistemini kullanarak yeni token lansmanları yapıyor. 17 Mayıs’ta SharkRace oyununun lansmanını yapacak olan platform, daha sonra açıklanacak tarihlerde sırasıyla GEMS GameFi & Esports 3.0 Platform, Moon Metaverse, Aradena: Battlegrounds ve üç diğer oyunun lansmanını yapacak. Çöken piyasada %51,6 değer kaybeden SFUND şu anda $1,44 fiyatından işlem görüyor.

Decentral Games Governance (XDG)

Düşükten Alınabilecek Play to Earn Tokenları 3
Decentral Games Governance (XDG)

Decentral Games, oyunculara ekonomik özgürlük sağlayan, play to earn oyunları barındıran bir metaverse projesidir. Platformun şu anda yayında ICE Poker isimli bir oyunu vardır ve oyuncular bu oyunda aktivasyonlar, DG Hazinesi için NFT mint, ikincil satış telif ücretleri ve yükseltmeler yoluyla gelir elde ediyor. Platformun native tokenı DG iken stake edilen DG’ler XDG olarak platform yönetişimi için kullanılır. XDG sayesinde Decentral Games’in yönetiminde fikir belirtme ve oy verme hakkına sahip olunur. Kullanıcıların ICE Poker oynayabilmesi için en az bir özel ICE NFT Giyilebilir eşyası edinmesi gerekmektedir. XDG token da piyasanın etkisiyle %34,4 değer kaybetmiştir ve $0,127 fiyatından işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Avrupa Birliği'nin Kripto Varlık Düzenlemesi "MiCA" Nedir? Kripto Paralar Yasallaşıyor mu?

COCOS BCX (COCOS)

Düşükten Alınabilecek Play to Earn Tokenları 4
COCOS BCX (COCOS)

COCOS BCX, oyun geliştiricileri için blok zincirlerinde oyun geliştirmeyi kolaylaştıran kullanıcı dostu bir platform sağlayan halka açık blok zinciri platformudur. Cocos Blockchain Expendition‘ın kısaltması olan BCX, geliştiricilere farklı tarzda oyunlar geliştirmek için geniş araçlar sunarken oyun geliştiricilerini ve oyuncuları ekosistemin içine çekmeyi hedefliyor. Ekosistem, oyun içindeki sanal varlıkların kontrolünü NFT’leri kullanarak tamamen oyunculara veriyor. COCOS, hem oyunculara daha fazla ve daha çeşitli oyunlar sunmaya hem de oyunlar arasında sanal varlıklarını daha kolay yönetebilme yeteneği vermeye çalışıyor. COCOS token son 2 haftada %50,8 değer kaybetti ve $0,594’dan işlem görüyor.

Green Satoshi Token (GST)

Düşükten Alınabilecek Play to Earn Tokenları 5
Green Satoshi Token (GST)

Green Satoshi Token, bilindiği gibi Stepn move to earn oyunundan kazanılan tokendır. Stepn’den bir sneaker NFT’si alınıp onunla yürüyerek veya koşarak kazanılan GST token, Solana blok zincirinde işlem görmektedir. Henüz birkaç aylık bir uygulama olan Stepn buna karşın günlük 300.000’den fazla aktif kullanıcıya kolaylıkla ulaştı. Stepn Telegram grubuna katılmak için de bir bekleme listesi var, topluluk o kadar yoğun bir ilgi gösteriyor. Stepn geliştiricileri, yeni NFT’leri mint etmek için gerekli olan tokenı GMT yerine GST olarak değiştirmek için bir güncelleme önerdi. GST’nin bu amaçla kullanılabilir olması, uygulamanın genel sürdürülebilirliğine ve uzun ömürlülüğüne katkıda bulunacak ve GST fiyatında bir istikrar sağlayabilecektir.

GST token son bir ayda %49,8 değer kaybederek $2,31 fiyatından işlem görmeye devam etmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu