Magic Internet Money (MIM) Nedir? Magic Internet Money (MIM) Geleceği ve Yorum 2022

Magic Internet Money (MIM) Nedir?

Magic Internet Money, faiz token’ları tarafından desteklenen merkezi olmayan bir protokoldür.

Kullanıcılar, Abracadabra.money protokolünü kullanarak, Magic Internet Money (MIM) yazdırmak için faiz token’ları (ibTKN) dahil olmak üzere kripto varlıklarını güvence altına alabilir. MIM token’ı, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir dahil olmak üzere birden fazla zincirde basılabilen yenilikçi bir stablecoindir. Abracadabra.money protokolü aynı zamanda SPELL’leri (sSPELL) stake etmek için de yatırım yapılabilecek bir yönetim varlığı olan SPELL token’larını içerir.

MIM olarak bilinen Magic Internet Money, Abracadabra protokolü için bir stablecoindir ve faiz tokenleri (ibTKNS) tarafından desteklenir. “IbTKN, özellikle faiz biriktirdiği ve piyasa beklentilerine dayalı olarak zaman içinde değer kazanmaya devam edeceği ve dolayısıyla kazançları artıracağı için seçildi. Kullanıcılar kredi fonundan ödünç aldıkları kısımlara faiz ödedikçe bu tokenlerin hacmi artar.

Bu token’ların dikkate değer örnekleri arasında yvYFI, yvUSDC, yvUSDT, xSUSHI ve yvWETH bulunur. Bu token’lar daha sonra teminatlandırılır ve daha sonra MIM token’larına basılan sisteme konur. Zamanla, diğer kripto para birimi blok zincirlerine bağlanabilir ve ardından işlem görebilirler.

Standart verimli çiftçilik, kullanıcıların Sushi veya Yearn gibi çiftlikler elde etmek için SUSHI veya USDT gibi varlıkları veya hisselerini kullanmalarını gerektirir. Karşılığında, xSUSHi ve yUSDT gibi likit olmayan ibTKN alırlar ve bu, ilk depozito artı faizi almak için kullanılan orijinal borsa için bir “makbuz” görevi görür. Likit token’ları koyarsınız ve içgörü için likit olmayan ibTKN alırsınız.

Buna karşılık, DAI gibi bir stablecoinle, teminatlandırılmış USDC veya Ethereum gibi bir likit varlık yatırırsınız ve DAI gibi sabit bir likit token verirsiniz. Temel olarak bir likit token koyarsınız ve bir likit token alırsınız.

Abracadabra, iki yöntemi birleştirerek bu yaklaşımı yeniden ele alıyor. Kullanıcıların teminat olarak xSUSHI ve yUSDT gibi likit olmayan ibTKN’leri yatırmalarına izin verilir ve likit varlıkları yazdırabilir. Bunu yaparken Abracadabra, likit olmayan varlıkların sınırlı finansman ve sıvılaştırılması olasılığını ortaya çıkardı.

Abracadabra’dan gelen bu yenilik, daha önce kullanılmayan ve israf edilen faiz getiren token’lar için yeni bir kullanım durumu yarattı. Abracadabra ile kullanıcılar artık varlıklarını minimum riskle bir sonraki seviyeye taşıyarak yeni olasılıklar ve modeller yaratabilirler.

Daha önce de belirtildiği gibi Abracadabra, faiz getiren tokenler için bir borç veren sendikadır. Böylece, kullanıcıların geleneksel borç verme borsalarına kıyasla teminat oranlarını verimli bir şekilde kontrol etmelerini sağlar. İlk olarak, teminat Abracadabra platformunda depolanır, ardından kredi tahsisi ve faiz borçlular arasında bölünür. MIM token’ları daha sonra kullanıcının cüzdanında saklanır ve kullanıcı bu token’ları istediği yerde kullanabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Stratis (STRAX) Nedir? Stratis (STRAX) Geleceği ve Yorum 2022

Magic Internet Money (MIM) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Abracadabra
 • Yayınlanma Yılı: 13.03.2014
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 1,933,352,207
 • Dolaşımdaki Arzı: 1.930,000,000
 • Piyasa Değeri: ₺ 29778178023,70
 • En Düşük Fiyat: ₺ 14,56
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 31,24
 • Proje Amacı: Abracadabra protokolü için bir sabit paradır ve faiz tokenleri (ibTKNS) tarafından desteklenir. Bu token’ların sayısı, kullanıcılar kredi fonundan ödünç aldıkları kısımlara faiz ödedikçe artar.

Magic Internet Money (MIM) Geleceği

MIM coinleri de dahil olmak üzere kripto para birimlerinde gereksiz stres oluşmaması için uzun vadeli düşünmek gerekir. Çünkü MIM kısa vadede biraz riskli görünse de, uzun vadede büyük boğaları yakalayacak. Piyasada yeterli işlem hacmi olmadığı için MIM coin hakkında bir şey söylemek zor.

Magic Internet Money için gerekli güncelleme daha sonra yapılacaktır. MIM fikrinizi hemen yorum olarak gönderin. Bu sayede MIM almak isteyenler yazdıklarınızı okuyabilir ve fikirlerinizi öğrenebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Magic Internet Money (MIM) Yorum

MIM’i yazdırmak için teminat olarak kullanmak üzere kripto varlıkları olan bir kripto cüzdanına ihtiyacınız var. Kurulduktan sonra, APY’nizi artırmak için garantiden yararlanabilirsiniz.

Abracadabra.money’e WalletConnect uyumlu bir cüzdan bağlayın ve blok zinciri ağını ve dolayısıyla kullanmak istediğiniz marketi seçin. Garanti etmek istediğiniz garantinin türünü ve miktarını seçin. Sonrasında hem kazanabileceğiniz APY ölçüsünü hem de pozisyonunuzun tasfiye edilebilme yüzdesini etkileyen tasfiye fiyatınızı seçin.

MIM stablecoin madenciliği yapmadan önce, gösterge panosu size ücretlerinizin ve beklenen APY’nin bir özetini gösterecek. Onaylandıktan sonra, diğer tüm stabilcoinler gibi kullanılabilecek bir MIM alacaksınız. Platformda izin verilen maksimum kredi oranı veya teminat oranı genellikle yüzde 90’dır.

Bu MIM konumu, aynı kontrol panelinden yönetilir; Bir krediyi geri ödemenize, tasfiye riskini izlemenize veya daha fazla MIM için daha fazla teminat göndermenize olanak tanır. Dilerseniz APY’nizi artırmak için “tekrar” olarak bilinen bir süreçle konumunuzu güçlendirme seçeneğiniz de vardır.

Magic Internet Money (MIM) Geleceği Nereden ve Nasıl Alınır?

 • Uniswap (V3) 
 • Hoo 
 • Bitfinex 
 • PancakeSwap (V2) 
 • SushiSwap

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu