Ethereum Hashrate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

  • Ethereum (ETH) hashrate, 2020’de %80 artış gösterdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Üst düzey zincir içi analiz ekibi Glassnode, Ethereum (ETH) ağ etkinliğinin net hashrate seviyesinin yeni bir tarihi zirveye ulaştığını açıkladı. Önemli madenci katkısı metriği, 2018’in en yüksek seviyelerini aştı ve hiçbir düşüş belirtisi göstermiyor.

Ethereum (ETH) Hashrate 250 Th/s’nin Üzerine Çıktı

Glassnode’un son tweetine göre, Ethereum (ETH) madencileri, Ethereum blok zincirinin tüm tarihi boyunca, hiç bu kadar aktif olmamıştı. Artık tüm ağ katılımcıları saniyede 250 tln’den fazla hash (karma) hesaplıyor.

Bu, Ethereum (ETH) blok zincirinin hiç olmadığı kadar güvenli olduğu anlamına geliyor. ETH madencileri, 2020’nin geçen dokuz ayında “hashrate”i yüzde 80 artırdı.

Kriptoda, Kara Perşembe (13 Mart 2020), Ethereum (ETH) hashrate büyümesindeki yükselişi durdurmayı başaran en son ki “siyah kuğu” olayıydı. Ancak madenciler, mayıs ayında tüm kayıpları toparladı ve hashrate istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etti.

Merkezi olmayan finansal protokollerin (DeFi’ler) etrafındaki çoşkulu duygu, hashrate rallisinin en güçlü katalizörü haline geldi. 2020’nin 3. çeyreğinde, bu metrik yükselişinin parabolik aşamasına girdi.

Ethereum (ETH) Madencilerinin Kazanması İçin Son Şans mı?

Ancak bu başarı Ethereum (ETH) madencileri için biraz sancılı olabilir. Ethereum (ETH), protokolünün; proof of stake (PoS) yinelemesine geçtiğinde, oybirliğindeki madenciliğin yerini, “stake” alacaktır. Ağ, minimum 32 ETH’yi dondurabilen doğrulayıcılar tarafından güvence altına alınacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Yatırımcılarının Sayısı Artıyor

Ethereum (ETH) madencileri, büyük olasılıkla Ethereum Classic (ETC) olmak üzere diğer Ethash-algoritma coinlerine geçiş yapabilirler. Ancak, Ubiq (UBQ), Metaverse ETP (ETP) vb. gibi diğer Ethash tokenleri düşük değere sahiptir ve Ethereum ağındaki pek çok madenciyi çekmezler.

Bununla birlikte, daha önce CryptoComes tarafından ele alındığı gibi, Ethereum geliştiricileri, ETH 2.0’ın tam teşekküllü lansmanına yakın değil. Yeni ölçeklenebilirlik yol haritasını açıklayan Ethereum kurcusu Vitalik Buterin, geçişin birkaç yıl sürebileceğini varsaydı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu