Ethereum Konferansı Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi - BTC MAGAZİN

Ethereum Konferansı Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi

Viyana’da Nisan ayının ilk haftasında yapılması planlanan yıllık Topluluk Ethereum Geliştirme Konferansı EDCON, COVID-19 virüsünün yayılması nedeniyle organizatörler tarafından iptal edildi.

EDCON İptal Edildi

Katılımcılara gönderilen bir e-postada, EDCON organizatörleri, koronavirüsün İtalya’ya yayılması nedeniyle popüler Ethereum konferansının iptal edildiğini açıkladı.

“Ethereum topluluğunun refahı bizim için en önemli şey. Hepimiz COVID-19 salgınının farkında olduğumuzdan, bugün EDCON 2020’yi iptal etmek gibi zor bir karar aldık. Karar zordu ancak ev sahibi şehir Viyana, mekan sağlayıcısı WU Üniversitesi’nin yanı sıra tüm konuşmacılar ve katılımcılar için güvenlik ve sağlık göz önüne alındığında gerekliydi” 

EDCON, 2017’den beri her yıl düzenleniyordu. Konferansta çok çeşitli konuşmacılar, tartışmalar, atölye çalışmaları ve eğitim oturumları yer alıyor. Bu yılki konferansta Vitalek Buterin, Vlad Zamfir ve Emin Gün Sirer gibi konuşmacılar yer alacaktı.

EDCON’un iptali, muhtemelen bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle atlanacak son kripto konferansı olmayacak. Dahası, bu iptal virüsün tüm dünyadaki ekonomik aktiviteyi nasıl etkilemeye başladığının bir işareti.

COVID-19 virüsü, hiper bağlantılı dünyamız için son derece ciddi bir tehdit oluşturuyor.

ArcGIS verilerine göre, ilk olarak virüsden yaklaşık 2.600 kişi öldü, enfeksiyondan sonra 25.000’den fazla kişi iyileşti. Bu veriler, enfekte olanlar için yüksek bir iyileşme oranı olduğunu gösteriyor.

İkincisi, Lancet tıp dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, mevsim gribi her yıl küresel olarak 291.000 ila 646.000 kişiyi öldürüyor. COVID-19 enfeksiyonları önümüzdeki aylarda muhtemelen artacak olsa da, toplam koronavirüs ölüm sayısı mevsimsel gripten daha düşük olabilir.

BBC bildirdi üzere 50 yaşın altındaki hastaların %0,5’den daha azı COVID-19 virüsü nedeniyle öldü. Ancak, yaşlı hastalarda ölüm oranları artış gösteriyor. Koronavirüs bulaşmış insanlar için ölüm oranı 60’larında %3.6, 70’lerinde %8, 80 yaşın üstündekiler için %15.

Küresel ekonomi

Koronavirüsün insanlığı silen küresel bir salgın olmayacağı muhtemel olmasa da, kontrol altında tutulmazsa küresel ekonomi üzerinde kesinlikle olumsuz bir etkisi olacaktır. 

Çin’deki birçok işletme – özellikle de en çok etkilenen illerde – işçiler işe geri dönmediği için ayakta durmaya çalışıyorlar. 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin küresel ekonomideki kritik rolü düşünüldüğünde, yeni koronavirüsün etkisi tüm dünyada hissediliyor.

Oxford Economics’teki araştırmacılar, koronavirüsün Asya dışına yayılmasının, küresel ekonomik çıktının % 1.3 oranında azalmasına yol açabileceğini tahmin ediyor ve bu da yaklaşık 1.1 trilyon dolara denk geliyor.

Virüsün İran ve İtalya’da yayıldığı haberi  dün ABD borsasına iki yıl içinde en kötü düşüşünü yaşattı.

Virüs yayılmaya devam ederse, dünyanın birkaç ay içinde çok farklı bir yer olması mümkün.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu