Ethereum Sanal Makinesi Geliştirilmeye Devam Ediyor - BTC MAGAZİN

Ethereum Sanal Makinesi Geliştirilmeye Devam Ediyor

Ethereum Vakfı, Columbia ve Yale üniversitelerindeki araştırmacılara Ethereum Sanal Makinesi (EVM) içine yeni bir akıllı sözleşme programlama dili derlemesi için hibe verdi.

Yeni hibe, Ethereum 2.0 ve Katman 2 ölçeklendirme faaliyetlerini desteklemeye adanmış olan Ethereum Vakfı Hibe Programının himayesi altında vakfın beşinci dalga finansmanının bir bölümünü oluşturuyor.

DeepSea, başlangıçta Yale’deki bilgisayar bilimleri bölüm başkanı Profesör Shao ve CertiK’deki ortak kurucusu Profesör Shao’nun araştırma laboratuvarında oluşturulan yeni bir akıllı sözleşmeler programlama dili olarak adlandırılmıştır.

Dil başlangıçta sistem yazılımının uygulanması için tasarlanırken, basın bülteni akıllı sözleşme açıklarını çevreleyen yüksek risklerin DeepSea’nın “koruyucu özelliklerini” bu alana genişletmek için yeni bir ivme sağladığını belirtti. Gu’nun belirttiği gibi:

“Akıllı sözleşmeler kendiliğinden uygulanabilir ve kalıcı olduğundan, bu sözleşmelerin yalnızca tam olarak amaçlandığı şekilde gerçekleştirilmesi çok önemlidir. DeepSEA dili, programcıların, Resmi Doğrulamayı kullanarak kodun özelliklerine tam olarak uymasını sağlamak için güvenlik önlemleri eklemelerini sağlayacaktır. ”

Sürecin, CertiK’in akıllı sözleşmelerin ve blok zincir protokollerinin denetlenmesiyle olduğu gibi, yazılım sistemlerinde kullanılmak üzere genişletildiği ve DeepSea’yı EVM’ye derlerken olası hataları önlemek için kullanılabileceği bildiriliyor.

Aralık ayında bildirildiği gibi, açık kaynaklı blok zinciri projesi Qtum, daha önce DeepSea’nın gelişimini finanse etmek için Profesör Gu’nun laboratuvarına 400.000 $ bağış verdi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu