Fransa, Monero-Dash-Zcash Gibi Gizlilik Odaklı Kriptoları Yasaklayabilir ! - BTC MAGAZİN

Fransa, Monero-Dash-Zcash Gibi Gizlilik Odaklı Kriptoları Yasaklayabilir !

Fransa Ulusal Meclisinin Finans Komitesi, mahremiyete dayalı kripto para birimlerini yasaklamak için görüşeceklerini, Monero, Dash ve Bitcoin Private gibi kriptoların yakında Fransız yasalarına aykırı olabileceğini belirtti.

Komite tarafından yayınlanan bir raporda, Bütçe ve Çalışma Bakanı Éric Woerth şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin sahtekarlık, vergi kaçakçılığı, kara para aklama veya dolandırıcılık veya enerji tüketimi açısından ortaya koyabileceği sorunların farkında olmalıyız. Tasarım yoluyla herhangi bir kimlik belirleme prosedürünü önleyerek tam anonimlik sağlamak için oluşturulan kripto para birimlerine yayılma ve ticaret yasağı önerilmesi de uygun olurdu… Bu, belirli bir sayıda (Monero, PIVX, DeepOnion, Zcash…) kripto para birimi için geçerlidir. Bu kripto para birimlerinin amacı, sahiplerin belirlenmesi olasılığını atlamaktır. Bugüne kadar, düzenleme o kadar ileri gitmedi ”

Éric Woerth

Gizlilik odaklı paralar geleneksel kripto para birimleri gibi çalışır, ancak kullanıcıların gizliliğinin korunmasına özen gösterir. İşlemler anonim olmasına rağmen Bitcoin gibi kriptolar, sonunda cüzdan gezgini ve blok gezginindeki işlemlere bakarak izlenebilir. Gizlilik paraları, genel ademi merkeziyetçiliği sağlamak için bu alandaki maruz kalma seviyesini azaltır, bu da gizlilik belirteçlerini kullanan yatırımcıların takip edilemez oldukları anlamına gelir.

Bu kulağa hoş gelse de, saldırılara, fidye yazılımlarına ve diğer suç işlemlerine maruz kalma gibi diğer sorunları beraberinde getiriyor. Bu nedenle uluslararası düzeyde hükümetlerin kripto para birimleriyle ilgili endişeleri bulunmaktadır.

Fransa ile ilgili olarak, hükümetin yakın zamanda token yasağı koyması beklenmiyor. Hükümet özel madeni paraları bloke etmeye çalışacak olsa da, diğer kripto para birimleri ticaretine ve yatırımına izin veriyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu