Ethereum ve Diğerleri Üzerindeki Sat Sinyali Altcoin Sezonunun Bittiği Anlamına Gelebilir

Chainlink, tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi ve parabolik oldu. Dogecoin viral hale geldi. XRP bile yükseliyor (pumplanıyor). Kripto alanı, altcoin sezonunun burada olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, çok sayıda altcoinin fiyat listelerinde görünen satış sinyalleri aksini gösteriyor. Alt sezon resmi olarak başlamadan önce bitti mi?

Altcoin Sezonu Açıklandı

Bitcoin ve altcoinler, kripto balonu sırasında birbirleriyle patladı. Fakat o zamandan beri, iki kripto varlığının bir şekilde ters bir ilişkisi vardı.

Bitcoin 2019 boyunca yükselirken, altcoinler daha da değer kazandı. Bu, BTC düşüşlerindeki altcoin değerlemelerini pazarın en düşük seviyelerine taşıdı.

Bunun tersi olduğunda ve altlar Bitcoin’e karşı yükseldiğinde, bir altcoin sezonu olarak kabul edilir. Bu aşamalarda, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimine karşı yüzde yüz ila bin ralli (sert yükselişler) görmek nadir değildir.

Bu aşamalar son birkaç yıl içinde çok az ve çok uzak olmuştur ve genellikle aniden daha fazla düşüş (fiyattaki çöküş) ile sona ermektedir. Ama bu seferki farklı mı?

TD 9 Satış Sinyali Üretiyor

Chainlink son zamanlarda tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı ve hala tırmanıyor. Varlık tam fiyat keşfi moduna geçti ve çok az durma belirtisi gösteriyor.

Analistler tarafından alt sezonun aktif bir göstergesi olarak sıklıkla kullanılan bir coin olan Dogecoin, son günlerde %100’ün üzerinde büyüdü. TikTok kullanıcıları coinin fiyatını yükseltmektedirler.

Mantıksız coşkunluk, 2017’deki en yüksek kripto hype balonundan bu yana belirgin değildi. Farklı platformlardaki diğer kripto para birimlerini gösteren benzer viral videolar o sırada düzenli olarak yayınlanmıştı. Herkes dahiyane bir yatırımcıydı.

Sektördeki düşük performanslı XRP, bu hafta yaklaşık %10’luk bir ralli bile gördü. Veriler, Litecoin’in sadece %8’lik bir düşüş olasılığının olduğunu gösteriyor. Kripto piyasası büyük bir şekilde geri döndü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 18.000 Doların Üzerinde Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Tüm ana kutular (büyük kripto paralar) bir altcoin sezonu için kontrol edilebilir. Ancak ralliye son verebilecek çeşitli alt coinlerde doğru bir satış sinyali tetiklendi.

Sinyal, çoklu altcoinler üzerindeki günlük fiyat listelerinde yayınlanan TD Sıralı göstergeli “9” satış sinyali üretmektedir. Sinyal, birçok varlıktaki hem USD hem de BTC çiftlerinde görülebilir.

Bu altlar arasında süper-star Chainlink’te bulunmaktadır. “TD9” satış sinyali birden fazla zaman aralığında tetiklendi.

Altlar için bir başka tehlikeli işaret, TD9’un hem USD hem de BTC çiftlerinde Ethereum’a sat sinyali üretmesidir. Ethereum, kripto pazarındaki en büyük altcoindir ve genellikle piyasanın geri kalanını daha büyük hamlelere yönlendirir.

Ethereum düşüşü, kripto pazarının geri kalanını onunla birlikte aşağı çekebilir. Özellikle Bitcoin düşmeye başlarsa veya daha da kötüsü borsada ve diğer her şeyde “ikinci ayak aşağı” senaryosu yaşanır.

Piyasada hala çok fazla korku var ve dünya çapında salgın vakaları hala kontrol altında değilken, her şey mümkün. Ve TD Sıralı göstergesinin ne kadar doğru ve güvenilir olması nedeniyle, BTC’ye karşı kripto varlıklarında daha olumsuz bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu