Ethereum Yerçekimine Meydan Okuyor, Ralli için 250 Doları Kırmalı

Ethereum 235 dolarlık bölgeden ABD Doları karşısında yeni bir artış başlattı. ETH fiyatı şimdi 240 doların üzerinde işlem görüyor, ancak yine de 245 doların ve 250 doların üzerinde ivme kazanmak için mücadele ediyor.

  • Ethereum, 240 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
  • Fiyatın yükselmesi için 245$ ve 250$ direnç seviyelerini aşması gerekiyor.
  • Önemli bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde, ETH/USD’nin saatlik tablosunda (Kraken üzerinden ki veri akışına göre) 242$ civarında dirençle bir kırılma oldu.
  • Parite kısa vadede düşebilir, ancak 240 dolarlık bölgenin destek sağlayacağı düşünülmektedir.

Pozitif İşaretler Gösteren Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatı, 240 dolarlık destek seviyesinin altına düştü. ETH fiyatı, boğalar durmadan önce 235 dolar seviyesine yaklaştı. 234$ civarında bir düşük fiyat oluştu ve fiyat son zamanlarda keskin bir şekilde toparlandı.

240 dolarlık direnç bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir kırılma oldu. Saat başı ETH/USD grafiğinde 242 dolara yakın dirençle kilit düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.

Bununla birlikte, ether fiyatı yine 245 dolarlık direncin üzerinde güç kazanmak için mücadele etti. 246$ civarında bir yüksek oluştu ve fiyat şu anda daha düşük. Son dalganın %23,6 Fib geri çekilme seviyesini en düşük 234$’dan 246$’a kadar test etti.

Dezavantajda ki ilk büyük destek 242$ seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakındır. Bir sonraki önemli destek 240$ seviyesidir.

Artan yönde, boğaların güçlü bir artış başlatmak için 245$ ve 250$ direnç seviyelerinin üzerinde güç kazanmaları gerekiyor. Bir sonraki büyük engel 260$ ve 262$ seviyelerine yakın olabilir.

ETH’de Desteklenen Dipler

Ethereum 245 dolardan daha yüksek bir seviyede devam edemezse, aşağı yönlü tepki verebilir. Ana destek 240$ seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakındır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Polkadot, Dash, Uniswap Fiyat Analizi

Fiyat 240 doların altına düşerse, 230 dolarlık destek için başka bir test riski vardır. Diğer kayıplar, fiyatı 220 dolarlık destek bölgesine yönlendirebilir.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD: ETH/USD için MACD yükseliş bölgesinde ivme kaybediyor.

Saatlik RSI: ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerindedir.

Güçlü Destek Seviyesi: 240$

Güçlü Direnç Seviyesi: 250$

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu