Ethereum’un 8. Yılında Büyük İtiraf: Binance Kurucusu CZ, “Hayatımın Hatası” Dedi!

Ethereum’un lansmanının üzerinden sekiz yıl geçti. Bu özel günde, Binance’in kurucusu Changpeng Zhao (CZ), kendisiyle Vitalik Buterin’in bir arada olduğu nadir bir fotoğrafı paylaştı. CZ, Ethereum’u erken almamasının hayatındaki en büyük kaçırılmış fırsat olduğunu ve bu durumun onu hayatının en büyük görevi olan Binance borsasını oluşturma ve piyasaya sürme konusunda motive ettiğini itiraf etti.

CZ tarafından paylaşılan fotoğrafta, Tokyo’daki kendi evinde Vitalik Buterin ile yan yana duruyor. CZ, bu tarihte Buterin’in Japonya seyahatine çıktığını ve “sürekli olarak ETH üzerinde çalıştığını ve konuştuğunu” belirtti. Ethereum’u başlangıçta satın almamış olmanın “hayatının hatası” olduğunu söyleyen CZ, bu durumun ona dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto ticaret platformunu yaratma fırsatını verdiğini belirtti.

“Ethereum olmasa Binance olmazdı”

CZ, Ethereum olmadan Binance’in var olmayacağını belirterek, Ethereum’un ICO’ları mümkün kıldığına dikkat çekti. Buterin’e Ethereum’un doğum günü için kutlama mesajı gönderen CZ, Ethereum olmasaydı Binance’in doğmamış olacağını vurguladı.

Öte yandan, Ethereum’un doğum gününden bir gün sonra, popüler meme kripto parası Shiba Inu (SHIB) da doğum gününü kutluyor. SHIB, 31 Temmuz 2020’de piyasaya sürüldü ve Ethereum zinciri üzerinde başlatıldı. Kurucu Ryoshi, tüm sosyal medya hesaplarını silerek gizlenme kararı aldı, bu durum Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun 2010’da yaptığı harekete benziyor. Şimdi SHIB ekibinin başında Shytoshi Kusama bulunuyor ve ekip, Layer 2 ağı olan Shibarium’u başlatmaya hazırlanıyor. Ancak, Shytoshi’nin yakın zamanda yaptığı paylaşımlara göre, Shibarium’un lansmanından sonra SHIB liderliğinden ayrılacak ve projeyi tamamen topluluğa bırakacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Cüzdanları Google'a Bağlanacak!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu