Ethereum’un Yükselişi Merge Sonrası Devam Edecek mi?

Zincir üstü veri analizi platformu Santiment, Ethereum’un geçen ayki %80’lik artışının ve buna olan önemli piyasa ilgisinin iyi bir işaret olabileceğine ve “yükselişin devam edebileceğine” işaret edebileceğine dikkat çekti.

ETH boğa koşusu Merge’den hemen önce mi?

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ETH, bugün 2013 dolara kadar çıkarak Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Ralli çoğunlukla test ağlarından biri olan “Goerli”nin başarısına bağlanıyor. Merge yaklaştıkça, topluluk genelinde beklenti artıyor.

Merge, onu daha hızlı ve daha enerji verimli hale getirmesi beklenen önemli bir olaydır. Son test ağı Goerli, ana ağın Eylül ayında yürüteceği şeye benzer bir süreci simüle etti.

Merge, Ethereum’un bir Proof of Work sisteminden Proof of Stake adı verilen daha maliyetli ve enerji verimli bir sisteme geçişinin sağlayacak. Proof-of-work konsensüs mekanizmaları, daha maliyetli ve çevresel riskleri olan işlemleri doğrulamak için kripto madencilerine bağlıdır.

Bununla birlikte, Proof-of-stake ağları, doğrulayıcıların katılmak için belirli miktarda token kullanmasını gerektirir ve bu da kullanımlarını çok daha kolay hale getirir. Birden çok kez ertelenen etkinliğin şimdi 15 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor.

ETH Doğrulayıcıları neredeyse 13,3 Milyon ETH değerinde

Ağ üzerinde stake edilen ETH, Merge yaklaştıkça istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. İlk doğrulayıcı düğümü bir yıldan uzun bir süre önce kuruldu ve o zamandan beri binlerce doğrulayıcı bu çabaya katıldı. Yol boyunca birkaç kilometre taşına ulaşıldı ve test ağlarının çoğu başarıyla birleştirildi.

ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’den fazla düştüğü göz önüne alındığında, bu miktar önemli. Bir süre önce, Merge öncesinde stake edilen toplam ETH sayısı, toplam arzının %10’undan fazlasına ulaştı. FOMO ve Merge beklentisi nedeniyle, stake edilen toplam ETH sayısı 13,3 milyonu aştı. Bu, ETH’nin zaten toplam arzının yaklaşık %11’inin dolaşımdan çıktığını gösteriyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İşte Uzmanların Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu