Facebook Yeni Dijital Ödeme Sistemi 'Facebook Pay'i Tanıttı - BTC MAGAZİN

Facebook Yeni Dijital Ödeme Sistemi ‘Facebook Pay’i Tanıttı

Facebook, Facebook Pay adlı yeni bir fiat ödeme sistemini başlattı.

Sosyal medya devi 12 Kasım’da, Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’a yapılan ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanmış bir ödeme sistemi olan Facebook Pay’i duyurdu. Facebook pazarlama ve ticaret sorumlusu Deborah Liu, yeni ödeme sistemiyle ilgili şu açıklamada bulundu:

“İnsanlar zaten uygulamalarımızda alışveriş yapmak, bağış yapmak ve birbirlerine para göndermek için ödemeleri kullanıyorlar. Facebook Pay, ödeme bilgilerinizin güvenli ve korumalı olmasını sağlamaya devam ederken bu işlemleri kolaylaştıracak ”

Daha fazla düzenleyici incelemeden kaçınmak için açık bir şekilde teklifte bulunan şirket, Facebook Pay’in “mevcut finansal altyapı ve ortaklıklar üzerine kurulu” olduğunu açıkça belirtti. Şirket, ödeme hizmetinin Facebook’un yeni Calibra cüzdanı ve Libra ağından ayrı tutulacağını açıkladı.

Facebook Pay bu hafta ABD’de Messenger ve Facebook’ta “bağış toplayıcılar, oyun içi satın alımlar, etkinlik biletleri, Messenger’da bire bir ödeme” ve Facebook’taki bazı sayfa ve işletmelerden alımlar ”için hizmete sunulacak.

Visa, Facebook İle Tekrar Görüşüyor

Ekim ayının başında Libra Derneği, 28 ortağından yedisini kaybetti. PayPal, Visa, Mastercard, Stripe, eBay, Mercado Pago ve Booking projeyi terk etmeye karar verdi.

Ancak, bir süre sonra, Visa CEO’su Alfred F. Kelly, dijital para birimlerinin daha fazla kişi ve yerlere daha güvenli ödemeler sağladığına inandığını ve şirketin Libra projesi üzerinde Facebook ile görüştüğünü açıkladı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu