Avrupa Lideri Worldline İsviçre'de Kripto Ödemelerini Kabul Edecek - BTC MAGAZİN

Avrupa Lideri Worldline İsviçre’de Kripto Ödemelerini Kabul Edecek

Ödeme ve işlem hizmetleri endüstrisinde Avrupa lideri olan Worldline ve İsviçre’deki en eski ve en büyük kripto finansal hizmetler şirketi olan Bitcoin Suisse, İsviçre’deki yatırımcılara kripto para birimi ödeme hizmetleri sunma amaçlı ortaklık kurdu. 

Ortaklar, 2018 sonundan bu yana Worldline’ın bir parçası olan SIX Payment Services’in ülke genelinde geçerli olan ödeme altyapısını ve Bitcoin Suisse’in kripto para birimleri konusundaki uzmanlık ve deneyimini geniş bir işletme ve sektör yelpazesinde kripto para birimleri ile ödeme yapmak için kullanacak.

Zürih’teki yaklaşmakta olan İsviçre Ödemeler Forumu’nda Worldline ve Bitcoin Suisse, iki endüstri lideri arasındaki ortaklık hakkında daha ayrıntılı bilgi sunacak. Ortaklığın amacı, Worldline’ın mevcut ödeme servis ağını kripto para birimi ödeme kabiliyetleriyle artırmak ve  her iki şirkette de ödemeler için kripto para birimlerinin kabul edilmesi yoluyla ülkedeki kripto para biriminin kullanılmasını desteklemek olacak.

Bitcoin Suisse’in CEO’su Dr. Arthur Vayloyan:

“Worldline ile olan ortaklığımız, kripto ödemelerini daha geniş bir şekilde benimseme yolunda büyük bir adım. Bitcoin Suisse, Worldline’nin ödeme servis sisteminde kripto para birimlerinin işlemcisi olarak hizmet vermekten gurur duymaktadır. Onları bu anıtsal adımı atmaları, ileri görüşlülükleri ve öncü ruhları için alkışlıyoruz. ”

İsviçre’deki Worldline CEO’su Marc Schluep ise şu açıklamada bulundu:

“Bir pazar lideri olarak, müşteri yolculuğunu geliştiren ve yatırımcılarımız için verimliliği ve karlılığı artıran en yeni ödeme işlevlerini sunma konusunda ünümüz var. Bitcoin Suisse ile olan işbirliği sayesinde, tüccarlar, dönüşüm riski olmadan tamamen yeni bir tekliften faydalanabilirler. ”

Ortaklığın amacı İsviçre’nin kripto-finansal liderliğini güçlendirmek

Worldline ve Bitcoin Suisse arasındaki ortaklık, İsviçre’nin kripto-finansal hizmetler sektöründe güçlü bir merkez olarak lider konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor. Halen kripto ve blok zinciri şirketlerine çözüm geliştiren veya hizmet sunan 800’den fazla şirketle, İsviçre’nin Kripto Vadisi, ileriye dönük yenilikler için zaten iyi bilinen bir konuma geldi. Bitcoin Suisse, kripto para birimleri için 6 yıllık ticaret, komisyonculuk ve saklama hizmetleri konusundaki tecrübesiyle şirket içi teknik ve kripto-finansal uzmanlığını geliştirmeye devam ediyor.

2016 yılında Zug şehri, Bitcoin’i kamu hizmetlerine kabul etmede öncü oldu. İsviçre ve ötesindeki kripto para birimlerine artan ilgi ile, mevcut endüstri liderleri aracılığıyla daha geniş çapta benimseme yolunda atılan bir adım daha mantıklı geliyor.

Worldline’nin İsviçre’deki 65.000’den fazla tüccar ağını kullanarak, işletmeler için kripto para birimleriyle ödemeyi basit ve güvenli bir şekilde kabul edebilecek. Tüccarlara ödemeler İsviçre frangı veya Euro cinsinden yapılacak ve işlem rakamları diğer kart veya cüzdan gibi raporlarına tam olarak entegre edilecek.

İsviçre’deki başarılı bir lansmandan sonra, Worldline yeni kripto para birimi ödeme servisini Avrupa’da sunacak.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu