FED Toplantısının Ardından Bitcoin’i Ne Bekliyor?

ABD Merkez Bankası’nın hedef faiz kararı muhtemelen beklenen çizgide gelebilir, ancak piyasa, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) para politikasını soğutmaya yönelik herhangi bir işaret gösterip göstermediğini dikkatle inceliyor olacaktır. 

Devam eden ABD bölgesel bankacılık krizinin baskısı altında piyasalar, merkez bankasının bir dizi hedef faiz artışında son kez 25 baz puanlık bir faiz artışı gerçekleştirmesini bekliyor. Bu, 475-500 bps olan mevcut hedefi 500-525 bps aralığına çıkaracaktır.

CME FedWatch Aracı, katılımcıların %85’inin Fed’in 25 baz puanlık bir zam yapacağını düşündüğünü gösteriyor. Bu arada, Fed Başkanı Jerome Powell yaklaşan toplantılarda faiz artışlarını yavaşlatacağına dair herhangi bir gösterge duyurursa, Bitcoin fiyatı son zamanlarda yapılan bazı düzeltmelerin ardından yükselebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Almanın Yollarını Arıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu