Ark Invest CEO’su Cathie Wood: Bitcoin’de Mega Bir Yükseliş Geliyor!

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin hakkındaki iyimser düşüncelerini belirtti ve yatırım fonunun durumu hakkında güncel bilgiler verdi. Wood’a göre, Bitcoin’in değeri her bir BTC için 1,500,000 dolara kadar çıkabilir.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Wood, Mart ayında yaşanan bölgesel banka krizinin, Bitcoin‘in “karşı taraf riskine karşı bir korunma” olduğu görüşünü pekiştirdiğini söyledi. Ayrıca, Wood, yatırım stratejisi konusundaki eleştirilere karşı aktif yönetim yaklaşımının başarısına işaret ederek, Ark Invest’in mega-cap teknoloji stokları olmadan bile NASDAQ 100’ü geride bıraktığını belirtti.

Ark Invest fonları, 2023’ün başlarında önemli çıkışlar yaşamasına rağmen, Temmuz ayından bu yana pozitif girişler gözlemlendi. Wood, bu dönüşü yatırım stratejisinin teknik odaklı yatırımcıları çeken “patlamasına” bağladı.

Kripto para piyasaları hakkında daha geniş bir değerlendirme yapan Wood, özellikle Ripple lehine ve SEC aleyhine verilen bir mahkeme kararı sonrasında Coinbase hakkında iyimser düşüncelerini dile getirdi. Ancak, Wood’un Coinbase hissesinin bir kısmını “geride kalanlar” olarak nitelendirdiği genomik şirketlere ve Teradyne’ye yeniden tahsis etmekten çekinmediğini de belirtmek gerekir.

Wood’un Bitcoin’e olan inancı ve “geride kalanlara” yaptığı stratejik yatırımlar, yatırım dünyasında önemli dikkat çeken ve tartışma yaratan ileri görüşlü ve agresif yatırım stratejisi hakkında daha fazla bilgi veriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   15 Milyon Dolar Değerindeki Elmas Bitcoin ve Ethereum Karşılığında Satılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu