Max Keiser, CoinShares Raporunu Yorumladı: Bitcoin’e Karşı Her Şey Sıfıra Gider!

Kripto para analisti ve yatırımcısı Max Keiser, kısa süre önce CoinShares tarafından yayınlanan kurumsal yatırımların kripto para birimlerine olan akışı hakkında bir dizi yorumda bulundu.

Rapora göre, lider kripto para birimi Bitcoin, XRP, ETH, BNB, LTC ve diğer altcoinler dahil olmak üzere tüm diğer kripto para birimlerini büyük bir farkla geride bıraktı. Keiser, Bitcoin’in tüm rakiplerine karşı üstünlüğünü vurgulayarak, “Bitcoin’e karşı her şey sıfıra gider” ifadesini kullandı.

Bitcoin, farklı kurumsal fonlardan 139.8 milyon dolarlık yatırım alırken, bu miktar CoinShares’in geçen hafta tespit ettiği tüm yatırımların %99’unu oluşturdu. CoinShares raporuna göre, ay boyunca yapılan Bitcoin yatırımları toplamda 277 milyon doları bulurken, yılbaşından itibaren yapılan yatırımlar 571 milyon dolara ulaştı. Öte yandan, Ethereum geçen hafta 1.6 milyon dolarlık çıkış yaşadı. XRP, Solana ve Litecoin’e yapılan yatırımlar sırasıyla 0.1 milyon, 0.5 milyon ve 0.3 milyon dolar olarak kaydedildi. Cardano ve Polygon’a yapılan yatırımlar ise sırasıyla 0.1 milyon dolar ve 0.5 milyon dolar oldu.

Blockchain analitik firması Glassnode, Bitcoin’in Uzun Vadeli Sahip Arzı metriğinin, yakın zamanda ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.5 milyon BTC’de kaldığını belirtti. Bu durum, tecrübeli yatırımcıların şu anda Bitcoin almayı ve tutmayı tercih ettiklerini, bunun yerine satış yapmayı veya dağıtmayı seçmediklerini gösteriyor olabilir.

Geçtiğimiz Cuma, XRP’nin menkul kıymet olmayan bir varlık olarak sınıflandırıldığı haberi üzerine Bitcoin, 31.000 doların üzerine çıktı. Ancak, yeni haftanın başlamasıyla birlikte Bitcoin 30.000 doların altına indi. Bunun nedeni, piyasadan likiditenin çekilmesi ve kısa vadeli sahiplerin ve madencilerin, Bitcoin’in son yüksek seviyeye ulaştığında aktif olarak satmaya başlamaları olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yükselişinin Ortasında Balinalar Satışa Devam Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu