Fidelity Global Makro Direktöründen Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması!

Temmuz 2022’nin başlangıcından bu yana Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası güçlü bir yükseliş kaydetti. Bitcoin son günlerde 24.000 $’lık dirençle karşı karşıya kalırken Fidelity Global Makro Direktörü Jurrien Timmer, BTC benimseme eğrisi tezine göre Bitcoin’in şu anda “ucuz” olduğuna inanıyor.

Timmer, Bitcoin’in fiyat-ağ oranının şu anda 2014 seviyelerine geri döndüğünü açıkladı. Öte yandan ağı, fiyat gerileme eğrisine uygun olarak büyümeye devam ediyor.

Fidelity Global Makro Direktöründen Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması! 2
Kaynak: Fidelity

Fidelity direktörüne göre: “Benim için ana nüans, benimseme eğrisinin eğimidir. İster cep telefonu eğrisini ister internet eğrisini proxy olarak kullanalım, Bitcoin’in fiyatı gerçek ve öngörülen ağ büyüme eğrisinin altında. Bu eğri, Bitcoin fiyatı için temel bir çapa sağlar”.

Fidelity Global Makro Direktöründen Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması! 3
Kaynak: Fidelity

Bitcoin ve Altın Karşılaştırması

Fidelity şefi, Bitcoin‘in Altın ile karşılaştırılacak olması durumunda Bitcoin/Altın oranını görmenin önemli olacağını açıkladı. Ayrıca, son satışların son yıllarda en fazla aşırı satım koşullarını oluşturduğunu da belirtti:

 “Teknik olarak, son satışlar, yılların en büyük aşırı satım durumunu yarattı.”

Fidelity Global Makro Direktöründen Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması! 4
Kaynak: Fidelity

Timmer’ın işaret ettiği ilginç bir gerçek, Bitcoin HODLers yüzdesinin önemli ölçüde artmasıdır. 10 yıllık bir grafikte, Bitcoin HODLers yüzdesi %13’ün üzerine çıktı.

Bitcoin vs Ethereum

Bitcoin ve Ethereum ağları arasında doğrudan bir karşılaştırma yapan Timmer, Ethereum’un çok daha hızlı büyüdüğüne dikkat çekti. Ayrıca, ETH’nin daha yüksek bir fiyat-ağ oranına sahip olduğu için yeterince ödüllendirilmediğini de belirtti.

Fidelity Global Makro Direktöründen Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması! 5
Kaynak: Fidelity

Bununla birlikte, Timmer, ETH’nin yeterince ödüllendirilmemesinin nedeninin, Ethereum blok zincirinin Bitcoin‘inkine kıyasla daha az merkeziyetsiz olması olduğunu açıkladı:

“Belki de ETH Merge sürecine girdikçe bunların bir kısmı değişecektir. Dört yıl önceki Ethereum ve Bitcoin fiyat analogu, kripto kışının sona erdiğini göstermeye devam ediyor.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatını Düşüren Kim - Balinalar mı, Küçük Balıklar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu