Ethereum Geliştiricileri Merge İçin Tüm Hazırlıkları Tamamladı

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Ethereum Merge için tüm hazırlıkların artık Hazırlık Kontrol Listesine göre tamamlandığını duyurdu.

Merge Mainnet Hazırlık Kontrol Listesi, geliştiricilerin yazılım uygulaması, test etme, belge yayınlama ve diğerleri arasında araştırma ve geliştirme gibi görevleri tamamlamasına olanak tanır.

Aslında, Merge Ana Ağ Hazırlık Kontrol Listesi’nin tamamlanması, Merge’i beklenen tarih olan 15 Eylül’e bir adım daha yaklaştırıyor.

Ethereum Artık Merge’e Hazır

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, 18 Ağustos’taki bir tweet’te Merge Mainnet Hazırlık Kontrol Listesinin başarıyla tamamlandığını doğruladı. Kontrol listesinin tamamlanmasıyla, Ethereum Mainnet artık Beacon Chain ile birleşmeye hazır. Başarılı Merge, Ethereum’u (ETH) Proof of Work’den (PoW) bir Proof of Stake (PoS) konsensüsüne dönüştürecektir.

Merge Mainnet Hazırlık Kontrol Listesi, Ethereum geliştiricilerinin “Merge’i Mainnet sürümüne hazır hale getirmek” için çeşitli görevleri özetleyen bir belgedir. Hazırlık kontrol listesi, Spesifikasyon, Test, Test ağları ve Ar-Ge’ye ayrılmıştır.

Ayrıca, fikir birliği ve yürütme katmanı için yazılım ve yükseltmelerin uygulanmasını, Engine API’sinin kimliğinin doğrulanmasını ve genel belgelerin yayınlanmasını içerir. Ayrıca, fikir birliği ve yürütme katmanında çerçeveleri ve modülleri test ederek, Ropsten, Sepolia ve Goerli gibi genel test ağlarını forklar.

Ayrıca araştırma ve geliştirme bölümü, Geçiş süreci analizi, Yürütme katmanı senkronizasyonu, Stres testleri ve Ücret Piyasası davranış değişikliklerini içerir.

Merge Ana Ağ Hazırlık Kontrol Listesi’nin tamamlanması, Merge için yolda gelişmeler sağlar. Ethereum Vakfı ve Vitalik Buterin daha önce 15 Eylül’ü Merge için hedef tarih olarak belirtmişti. Ancak, kesin tarih hashrate’e bağlı.

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

Ethereum (ETH) fiyatı, FOMC toplantısı ve deflasyonist baskı nedeniyle 2000 dolar seviyesine dokunduktan sonra hafifçe geri çekildi. Son 24 saatte ETH fiyatı %0.49 düşüşle 1868 dolar seviyesine işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum, Bitcoin'den Daha Fazla Kazanç Getirebilir

Ayrıca, Ethereum (ETH), EIP-1559 yakma mekanizması nedeniyle Merge’den sonra deflasyonist bir varlık haline gelecektir . Birleştirmeden sonra dolaşımdaki arz azalacak ve bu da ETH fiyat düşüşünü düşürecek. Vitalik Buterin daha önce Ethereum fiyatının doğru koşullar altında tekrar yükseleceğini belirtmişti. Bu doğru koşullar, “bekleme süresi” kavramı nedeniyle Merge’den 6-8 ay sonra gelecektir.

Ayrıca, Ethereum Vakfı, Merge hakkındaki yanlış anlamaları düzeltti. Ethereum’un gas ücretleri, işlem hızı ve stake edilmesinin Merge’den sonra herhangi bir etkisi olmayacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu