Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek mi?

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yatırımcıları çok beklenen Merge sonrası etkilemeyi başaramadı. Bununla birlikte, piyasadaki artan belirsizliğin ortasında ETH, en iyi kriptolar arasında bir fiyat rallisi kaydetmeyi başardı.

Santiment’e göre, Ethereum fiyat hakimiyeti Ekim ayında Bitcoin ve diğer en iyi dijital varlıklar üzerinde arttı. Diğer kriptolar ayak uydurmak için mücadele ederken, Ethereum fiyatı son 30 gün içinde yaklaşık %24 oranında yükselmeyi başardı. Bitcoin fiyatı aynı dönemde %7’lik bir iyileşme kaydetti.

Birleştirme sonrası oluşturulan ETH adreslerinde ani bir artıştan sonra Ethereum fiyatında sağlam bir artış görülebilir. 15 Eylül’de Ethereum ağındaki aktif adresler 619 bin civarındaydı. Ağ büyümesi ise o anda 64765 olarak hesaplandı.

Bu arada, XRP, ADA ve Solana gibi diğer en iyi kriptolar, son 30 günde yaklaşık %5’lik bir fiyat düşüşü gördü.

Ethereum, yazım zamanında ortalama 1,600 $ fiyatla işlem görüyor. ETH fiyatı son 24 saat içinde %1.42 düşüş kaydetti.

ETH yükselişe devam edebilir mi?

Ancak iyi bir düşüşün ardından ağ büyümesi 30 Ekim’de 65637 seviyesine dokunacak şekilde sıçradı. ETH ağındaki aktif cüzdan adresleri 408K seviyesinin üzerinde dururken, Santiment, token güçlü bir ralli istiyorsa, adres etkinliğinin muhtemelen buradan toparlanması gerekeceğini öne sürüyor.

Öte yandan, kripto analitik firması, Bitcoin borsa arzının dört ayın en düşük seviyesi olan %8.48’e düştüğünü öne sürüyor. BTC’nin 0.1 ila 10 Bitcoin tutan küçük ila orta büyüklükteki adresleri, mevcut token arzının neredeyse %16’sına sahipti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rekor Sayıda Adres En Az Bir ETH Tutuyor

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %0.24 düşüşle 20.713 $ fiyatla işlem görüyor


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu