Fidelity Milyonlarca Müşterisine Bitcoin ve Ethereum Ticareti Sunacak

Boston merkezli finansal hizmetler devi Fidelity Investments, Fidelity Crypto adlı yeni komisyonsuz kripto para alım satım hizmeti duyurdu. Böylelikle, firmanın müşterileri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alıp satabilecekler.

Fidelity yaptığı açıklamada, müşterilerinin önemli bir bölümünün kripto para birimleriyle ilgilendiğini söyledi.

Fidelity, sıfır serbest ticarete öncülük eden aracı kurum Robinhood ile Coinbase ve Binance gibi kripto şirketleri için korkunç bir rakip olacak.

Bitcoin destekçisi Mike Novogratz, geçen ay Fidelity’nin yeni teklifi hakkında ipucu verdi.

Novogratz, 2019 yılına dayanan bir CNBC röportajında, perakende müşterilerinin Bitcoin satın almasına izin veren Fidelity’nin dünyanın en büyük kripto para biriminin başına gelebilecek “en yükseliş getiren şey” olacağını söyledi.

Bugün itibariyle yönetimi altındaki yaklaşık 9,9 trilyon dolarlık varlığa sahip olan Fidelity, Kasım ayı başlarında 30 milyon perakende yatırımcı hesabını aştı.

Finansal hizmetler devi Fidelity tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, kriptoya olan kurumsal ilginin son çöküşten etkilenmediğini gösteriyor. Ankete göre, kurumların %74’ü gelecekte kripto para birimlerine maruz kalmak istiyorlar.

Eylül ayında Fidelity, akredite yatırımcılar için tasarlanmış yeni bir Ethereum Endeks Fonu açıkladı. Nisan ayında, Boston merkezli şirket, 401(k) yatırımcının Bitcoin’e erişmesine izin veren yeni bir hizmet duyurdu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasasında Satış Baskısı Başladı, Bitcoin Bir Haftanın En Düşük Seviyesinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu