Fidelity, Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yapmanın Eşiğinde

2023 yılının Haziran ayı, Bitcoin ETF alanında bir dönüm noktası oluyor, çünkü büyük şirketler Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yapmak için birbiri ardına sıraya giriyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, 15 Haziran 2023 tarihinde başvuruda bulunmasının ardından Invesco, WisdomTree ve Bitwise gibi diğer şirketler de aynı yolun izini sürdü. Bu başvurular, dünya genelinde trilyonlarca dolar değerinde varlıkları yöneten bu şirketlerin kripto piyasasına büyük destek olacağına inanılıyor. Bu nedenle, bu durum Bitcoin’in finansal piyasalardaki geleneksel oyuncular arasında kripto paralarla ilgili anlatıyı değiştirmenin en önemli sorununu aşmasına yardımcı olabilir.

Fidelity Investments’ın spot Bitcoin ETF’si için başvuru yapmaya hazırlandığı belirtiliyor. Salı günü ise şirketin başvuruyu yapmaya çok yakın olduğu haberleri ortaya çıktı.

Fidelity Bitcoin ETF Wu Blockchain’e göre, dünyanın en büyük üçüncü varlık yönetimi şirketi spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunmaya hazır. Bu, Fidelity’nin $4.2 trilyon değerinde varlığı yönettiği düşünüldüğünde, Blackrock’ın ardından yapılan en büyük ikinci başvuru olacak.

Bitcoin ETF başvurusu, daha önce gözetim dışı bir kripto borsası olan EDX Markets’ı ortaklaşa başlatan varlık yönetimi şirketi için ikinci büyük kripto odaklı girişim olacak.

Şirket uzun süredir kripto piyasası fırsatından yararlanmayı düşünüyor ve bu konuda çeşitli çalışmalar yapıyordu. Aralık 2022’de şirket, Metaverse alanındaki hizmetler için üç ticari marka başvurusunda bulundu. Bu arada, Bitcoin ETF başvurusu resmi olarak duyurulduğunda Bitcoin fiyatının $31,000 seviyesine doğru olumlu bir ivme kazanabileceği düşünülüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Efsanevi Yatırımcı Bitcoin İçin En Kötü Tahminini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu