Grayscale Bitcoin ETF: Bloomberg Hukuk Analisti, Şirketin SEC’i Zora Sokarak Kazanma İhtimalini Öngörüyor!

Son zamanlarda ana akım oyuncuların Bitcoin ETF’lerine olan ilgisinin artmasıyla birlikte, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) işlem hacmi artış gösterdi.

Bu arada, uzmanlar, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale Bitcoin ETF başvurusunu onaylamak zorunda kalabileceğini düşünüyor. Şirket, Grayscale spot Bitcoin ETF başvurusunun reddi üzerine SEC’e karşı dava açtı. Davadaki hakimler, SEC’in niyetlerini sorgulayarak kripto piyasasına büyük bir destek sağladı.

Mart 2023’te Grayscale, SEC’in GBTC spot Bitcoin ETF’sini onaylama konusunda kendi önceki emirlerine karşı çıktığını hakimlerin önünde savundu. SEC temsilcileri, talebi reddetme gerekçeleriyle ilgili olarak hakimler tarafından sorgulandı. Bu bağlamda, Bloomberg hukuk analistleri, Grayscale’in duruşmada önemli bir avantaj elde ettiğini ve SEC’i zor durumda bıraktığını düşünüyor.

Grayscale Bitcoin ETF’sinin Ağustos 2023’te Onaylanması Olası mı?

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli hukuk analisti Elliott Z. Stein’a göre, şirketin SEC’ee karşı açtığı davayı kazanma olasılığı %70. Stein, SEC’in karar Ağustos 2023’te açıklanmadan önce ETF başvurusunu onaylamak zorunda kalacağını öngörüyor. Aynı zamanda Ark Investment Management’ın ETF onayı kararı da aynı tarihte bekleniyor. Grayscale başvurusunun reddedilmesinin ardından, hemen kararı sorgulayan bir dava açmıştı.

“Sözlü argümanlardan sonra olasılıklar %40’tan %70’e yükseldi çünkü paneldeki üç hakim, sorgulamalarına dayanarak Grayscale’in lehine görünmüştü. SEC ve Başkan Gary Gensler muhtemel bir kayıp için hazırlık yapıyor olabilir.”

Stein

Stein’a göre, bu durum SEC’in aynı tarihlerde spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylayarak kararı etkisiz hale getirmesini sağlayabilir. ETF onaylandığında, Blackrock ve Fidelity gibi şirketlerin ETF başvurularının kolaylaşması bekleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Schiff: Bitcoin 'Yıkıcı Teknoloji' Olarak Adlandırılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu