Fiyat Yükseliyor, Borsalardaki Ethereum Hacmi Azalıyor - BTC MAGAZİN

Fiyat Yükseliyor, Borsalardaki Ethereum Hacmi Azalıyor

Tüm dikkatler BTC’nin üzerinde olsa da, Ethereum fiyatı da istikrarlı bir şekilde bazı büyük kazançlar elde etti ve bugün, 2018’den bu yana ilk kez 700$’lık kilit direnci aştı.

ETH/USD. Kaynak: TradingView

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçen hafta her gün yeni tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşan bir numaralı kripto para birimine rağmen, bugüne kadar Bitcoin’den daha iyi getiri rakamlarına sahip. Yükselişin ardındaki önemli nedenlerden biri, Etheruem’un ölçeklenebilirliğini VISA gibi merkezi ödeme hizmetleri sağlayıcıları ile eşit düzeye yükselmeyi hedefleyen Proof-of-stake tabanlı ağ olan Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesidir.

Yeni ETH 2.0 ağın temel işlevsel yönü olarak pay sahibi olacaktı; burada doğrulayıcıların yanı sıra traderlar, stake ettikleri Ether’lerden getiri elde ederken, ağı güvende tutmak için tokenlerini de stake edebilirler. Pek çok uzman ağda bir doğrulayıcı olmak için 32 ETH stake etme gerekliliğinin çok yüksek olduğuna inanırken, ETH 2.0 sözleşmesine giren Ether’ler, madencilerin yaklaşmakta olan ETH 2.0 ağından son derece umutlu olduklarını gösteriyor.

ETH 2.0 staking sözleşmelerine her gün stake edilen milyonlarca dolar değerinde ETH, piyasada Ether kıtlığı yaratıyor. DeFi pazarını da dahil edersek, Ethereum arzındaki bu eksiklik, piyasada yüksek talep yaratan Ethereum’un lehine olabilir. Bununla birlikte, CME 50 gün içinde Ethere Futures’ı piyasaya sürüyor ve bu da ikinci en büyük kripto para birimine daha yüksek kurumsal ilgi sağlayabilir.

ETH/BTC Kilit Direnci Kırdı

Ethereum’un devam eden yükselişi, 700$’ı aşarak 736$’lık rekor kırmakla kalmadı, aynı zamanda Bitcoin’e karşı 0.0263$’lık temel direnç noktasını kırdı.

Ethereum’un piyasa değerine de son 24 saatte %4’ün üzerinde artışla %11.65’in üzerine çıktı.

Bununla birlikte, Ethereum’un bazı temel dirençleri aşmasına yardımcı olan bir başka faktör, Noel arifesinde ve hafta sonu boyunca görülen fiyat artışından da anlaşılacağı üzere, pazardaki son perakende akışları oldu. Kurumlar hafta içi faaliyet gösteriyor ve satın alma güçleri, özellikle pazarın neredeyse üç günlük bir boşluk için bu kurumlara açıldığı Pazartesi günleri BTC fiyatına yansıyor. Böylece, hafta sonu boyunca Bitcoin fiyatını itenlerin perakende traderlar olduğu inancı hakim.

Perakende oyuncular, 2017 boğa koşusundan da anlaşılabileceği gibi ETH, XRP ve BCH de dahil olmak üzere altcoin fiyatlarını itmeleriyle bilinirler. Dolayısıyla tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi yalnızca Ethereum fiyatının tıpkı Bitcoin gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda uzun zamandır beklenen altcoin sezonunu da tetikleyebilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu