Bitcoin Borsası Binance ve Tayland Polisi, Kripto Dolandırıcılığına Karşı İşbirliği Yaptı

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Tayland polisiyle birlikte kripto dolandırıcılığına karşı mücadelede büyük bir başarıya ulaştı.

Küresel kripto para borsası Binance, Tayland polisiyle birlikte suç ağlarını çökertmekte büyük bir başarıya imza attı. Bu ağlar, illegal fon hareketlerini dijital varlıklar üzerinden gerçekleştiriyordu.

Tayland Kraliyet Polisi’nin Siber Suç Araştırma Bürosu (CCIB) ve Binance’nin işbirliği sayesinde büyük bir kripto dolandırıcılık operasyonu engellendi.

Binance ve HSI’nin verdiği bilgilere dayanarak, CCIB, suç örgütünün beş liderini yakalayarak yaklaşık 10 milyar THB ($277 milyon) değerindeki mal varlığına el koydu. El konulan varlıklar arasında prestijli otomobiller, evler, araziler ve değerli eşyalar bulunuyor.

Bu operasyonun ardından, mağdur olan 3.200’den fazla kişi tazminat başvurusunda bulundu.

CCIB’den Polis Teğmen Albay Thanatus Kangruambutr, Binance’in bu operasyonda kilit bir role sahip olduğunu belirterek, “Binance, kripto dolandırıcılıklarıyla mücadelemizde kritik bir partnerdir. Bu işbirliğini sürdürmeyi planlıyoruz.” dedi.

Son müdahalede, Tayland genelinde 30 farklı noktada 200’den fazla polis memurunun koordineli çalışmasıyla yapılan tutuklamalar gerçekleşti.

Borsa, bu operasyonun başarılı olması için Taylandlı kolluk kuvvetlerine kritik istihbarat bilgileri sağladı. Buna ek olarak, sahadaki operasyonların daha etkili yürütülmesi için Binance, yerel yetkililere yardımcı olması amacıyla bir araştırmacı gönderdi.

Borsa, kolluk kuvvetleriyle işbirliğinin siber suçlarla mücadelesinde kilit bir bileşen olduğunu vurguladı ve bu işbirliğinin, kripto sektörünün güvenliğini artırma ve global düzenlemelere uyumu teşvik etme yönünde kritik bir adım olduğunu belirtti.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance 1 Milyon Dolarlık Fon ile Avustralya Orman Yangını Bağış Programını Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu