Ripple, Kullanıcı Güvenini Artırmak İçin Clawback Özelliğini Tanıttı

XRP Ledger'ın son sürümünde tanıtılan ve doğrulayıcılardan onay bekleyen bu yeni özellik, varlık ihraççılarına ve kullanıcılara ek güvenlik ve kontrol imkanı sunuyor.

Ripple, Clawback adında yeni bir özellik duyurdu. Bu ilgi çekici özellik, rippled 1.12.0 sürümüyle birlikte geldi ve doğrulayıcıların oylamasına sunuldu. Bu özellik kabul edilirse, XRP Ledger’deki varlıklar için geliştiricilere daha fazla güven sağlayacak araçlar sunacak.

Ripple’da Güvenin Önemi

Clawback, rippled 1.12.0 sürümünde doğrulayıcılara sunuldu. Bu özellik onaylanırsa, XRP Ledger’deki varlıkların güvenini ve güvenliğini artırma yeteneği kazandıracak. Geliştiriciler, varlık başlatma aşamalarında bu özellikten yararlanacak. Özellik etkin olduğunda, ihraççılar, kullanıcının hesabına erişemediği ya da dolandırıcılık durumlarında tokenleri geri alabilecek.

Clawback özelliği, Trustline adında bir bayrak kullanarak çalışır. Kullanıcılar bir token satın almadan önce, Clawback’in aktif olup olmadığını Trustline’dan kontrol edebilir. Bu özellik, XRPLedger’daki Freeze özelliği gibi mevcut özellikleri tamamlar.

Ayrıca, Trustlines, XRP Ledger’da önemli bir rol oynar ve istenmeyen token transferlerini önler. Bu özellik, ihraççılara hangi hesapların belirli bir varlık alabileceğini veya tutabileceğini gösterir.

XRP fiyatı %2,3 düşüşle 0,5120 dolara geriledi, 24 saatlik hacmi ise 950 milyon dolara ulaştı. Ancak XRP’nin fiyatı son haftada %1,7 artış gösterdi. XRP’nin piyasa değeri %2,67 düşüşle 27,25 milyar dolara düştü.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple, Coinbase ve Diğer Borsalar 64 Milyon XRP Taşıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu