FTX CEO’su SBF, Yasal Sorunlarla Karşı Karşıya Kalabilir

Sam Bankman-Fried, kripto topluluğunda hızla dışlanıyor. CEO Changpeng Zhou, bir likidite krizinden sonra SBF’nin dev kripto borsası FTX’in Binance tarafından satın alınacağını açıkladı. 

Binance, en büyük kripto borsasıdır ve en büyük rakibini satın almak, CZ’yi kriptodaki en güçlü adam yapacak.

Bu arada, SBF’nin kaderi daha da kötüye gidiyor. Birkaç gün içinde, kriptodaki en zengin ikinci adam olan Sam Bankman-Fried, servetinin neredeyse tamamını kaybetti. Bloomberg’in Milyarder Endeksi’ne göre, likidite krizinden önce SBF 16 Milyar Dolar servete sahipti. Ancak, şimdi 991 milyon dolara sahip.

SBF’nin sorunları daha yeni başlıyor gibi görünüyor. Uzmanlar, hem FTX’in hem de kurucusunun çok sayıda dava görebileceğine inanıyor.

SBF ve FTX Neden Yasal Sorunlarla Karşılaşabilir?

Kripto topluluğu, FTX kriziyle ilgili olarak kolları sıvadı. Bu noktaya kadar kripto ayı piyasasının çoğu makroekonomik koşulların bir sonucuydu. Coinbase araştırması, piyasadaki satışların üçte ikisinin, mücadele eden makroekonomik görünümün doğrudan bir sonucu olduğuna dikkat çekti. Genel piyasa enflasyon ve durgunluk haberlerinden sallandıkça, kripto piyasası da etkilendi.

Bununla birlikte, mevcut satış, FTX ve Sam Bankman-Fried’in eylemlerinin doğrudan bir sonucudur. Coin Metrics Ar-Ge başkanı Lucas Nuzzi, FTX’in Alameda Research’e büyük bir kurtarma paketi sağladığına inanıyor. SBF ayrıca bu ticaret şirketinin sahibidir. Nuzzi, bu kurtarmanın muhtemelen FTX’in bilançosunda büyük bir göçük oluşturduğunu ve artık çözüm yolu kalmadığını iddia ediyor.

En büyük kripto etkileyicilerinden biri olan Algorod, SBF’nin hapse düşebileceğine inanıyor. Bitcoin Magazine CEO’su David Bailey de SBF’nin bir Ponzi şeması yürüttüğünü iddia ediyor.

Binance, FTX Anlaşmasını Kapatacak mı?

Uzmanlar, Binance’in FTX anlaşmasını tamamlayamayacağından korkuyor. Binance yalnızca bir niyet mektubu sunduğu için anlaşma hala yasal olarak bağlayıcı değil. Binance çekilirse, muhtemelen FTX’in sonu olacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Rusya'da Mastercard ve Visa Kartlarını Kabul Etmeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu